وضع فوق العاده در ایالت کالیفرنیا آمریکا / افزایش موارد ابتلا به سه ویروس مرگبار\

وضع فوق العاده در ایالت کالیفرنیا آمریکا / افزایش موارد ابتلا به سه ویروس مرگبار

  • کد خبر: 2111102704
  • چاپ
  • انتشار: 14 آبان 1401 - 08:03

درپی افزایش موارد ابتلا به آنفلوآنزا، کووید-۱۹ و ویروس سین‌سیشیال تنفسی در ایالت کالیفرنیا آمریکا، مسئولان امور بهداشتی وضع فوق العاده اعلام کردند.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از تارنمای نشریه آمریکایی لس آنجلس تایمز، در حالی که بخش‌هایی از ایالت کالیفرنیا شاهد شیوع زودهنگام آنفلوآنزا هستند، ویروس سین‌سیشیال تنفسی به سرعت در حال گسترش است و همه روزه شمار بیشتری از کودکان خردسال به علائم ابتلا به این ویروس در بخش اورژانس مراکز درمانی و بیمارستانی کالیفرنیا پذیرش می‌شوند.
در این حال، ابتلا به کووید-۱۹ نیز در این ایالت رو به افزایش است و پزشکان متخصص پیش بینی کرده‌اند که در پائیز و زمستان امسال و همچنین در تعطیلات آخر سال میلادی بار دیگر بر تعداد موارد ابتلا به این ویروس خطرناک افزوده می‌شود.
همچنین متخصصان بیماری‌های عفونی در مورد همه‌گیری همزمان این سه ویروس خطرناک هشدار دادند و مسئولان امور بهداشتی کالیفرنیا نیز با شیوع ویروس سین‌سیشیال تنفسی، وضع فوق العاده اعلام کرده‌اند.
اداره بهداشت کالیفرنیا هم روز جمعه در اطلاعیه ای اعلام کرد که وضعیت شیوع کرونا مجددا به وضعیت قرمز بازگشته است.
بنا بر گزارش‌ها، تنها موارد ثبت شده مبتلایان به بیماری کرونا در کالیفرنیا در یک سیر صعودی، از ۴.۱ درصد در هفته گذشته به ۴.۵ رسیده است. همچنین شمار بستری‌ها در پی وخامت وضعیت بیمار هم در این ایالت سیر افزایشی داشته است.

 

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار