پرداخت پاداش هزار و ۳۷۰ میلیارد تومانی به مشترکان برق\

پرداخت پاداش هزار و ۳۷۰ میلیارد تومانی به مشترکان برق

  • کد خبر: 2111102684
  • چاپ
  • انتشار: 10 آبان 1401 - 17:15

وزیر نیرو گفت: حدود هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان پاداش صرفه جویی بخش خانگی شد که مجموع این اقدامات، منجر به عرضه برق بیشتری به بخش‌های خدمات و صنعت شد.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از صدا و سیما، علی اکبر محرابیان با اشاره به اجرایی نشدن برخی از احکام قانون حمایت از صنعت برق و برنامه ششم توسعه در سنوات گذشته، گفت: عمده اقدامات وزارت نیرو برای رفع ناترازی تولید و مصرف برق از ابتدای دولت سیزدهم را می‌توان در دو حوزه افزایش ظرفیت نیروگاهی کشور و مدیریت مصرف با در نظر گرفتن منطق اقتصادی تقسیم بندی کرد.
وی در خصوص افزایش ظرفیت نیروگاهی افزود: نتیجه اقدامات وزارت نیرو، حاکی از افزایش ۶ هزار مگاواتی ظرفیت تولید نیروگاهی، شامل نیروگاه‌های حرارتی، تجدیدپذیر و ارتقا توان و بهره وری نیروگاه‌های موجود بود.
آقای محرابیان درباره اقدامات وزارت نیرو برای مدیریت مصرف هم گفت: در بخش خانگی با برقراری منطق اقتصادی، مردم از صرفه جویی و مصرف زیر الگو استقبال کردند به طوری که حدود ۴۲ درصد مشترکان، صرفه جویی داشتند.
وزیر نیرو افزود: افزایش ظرفیت نیروگاهی در کنار همکاری مردم برای صرفه جویی در مصرف برق، منجر به تامین برق بیشتر در بخش‌های خدمات و صنعت شد.

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار