پایان دادن به اغتشاشات، توقع به حق مردم است\
  • رئیس قوه قضائیه؛

پایان دادن به اغتشاشات، توقع به حق مردم است

  • کد خبر: 2111102676
  • چاپ
  • انتشار: 09 آبان 1401 - 12:30

رئیس قوه قضاییه با اشاره به انتظار مردم از دستگاه‌های انتظامی، امنیتی و قضایی برای پایان دادن به اغتشاشات گفت: دستگیری و برخورد با عاملان و مسببان قضایای اخیر به‌ویژه حادثه تروریستی شاهچراغ(ع)، انتظار و توقع به حق مردم است.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای، امروز دوشنبه (۹ آبان) در جلسه شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به درپیش بودن سالروز ولادت باسعادت امام حسن عسکری(ع) و تبریک این روز خجسته همچنین تسلیت حادثه تروریستی و جنایت رخ داده در حرم مطهر حضرت احمد بن
موسی علیهماالسلام (شاهچراغ) که به شهادت و مجروح شدن تعدادی مرد و زن و کودک بی‌گناه انجامید، اظهار کرد: حادثه اسفناک تروریستی در حرم شاهچراغ(ع) دارای نکاتی عبرت آموز برای دوستان و دشمنان ایران اسلامی است.
رئیس قوه قضاییه ادامه داد: این واقعه نشان داد که تروریست‌ها و آدمکش‌های دست‌پرورده آمریکا و صهیونیست‌ها و انگلیس و دیگر سلطه‌گران چه جنایتکاران خبیث و رذل و درنده‌ای هستند و مرتکب اعمالی می‌شوند که جانوران وحوش نیز از آن پرهیز دارند؛ همگان مشاهده کردند که این سفّاکان حتی به کودک معصومی که در آغوش مادر خود پناه گرفته نیز رحم نمی‌کنند.
رئیس دستگاه قضا یکی دیگر از عبرت‌های حادثه تروریستی شاهچراغ (ع) را برملا شدن دروغی به نام اطلاع‌رسانی آزاد و مستقلِ مدعیان غربی دانست و گفت: رسانه‌های وابسته به غرب حتی حاضر نشدند جنایت رخ داده در حرم شاهچراغ را پوشش دهند؛ حال آنکه همین رسانه‌ها در مواردی که منافع نظام سلطه اقتضا می‌کند از کاه کوه می‌سازند اما در قبال یک جنایت تروریستی مشابه حادثه دلخراش شیراز، دستگاه‌های دروغ پرداز وابسته به نظام سلطه، قلب واقعیت می‌کنند و برخلاف ادعاهای مزورانه‌شان حتی اجازه نمی‌دهند مردم دنیا سفّاکی تروریست‌های دست‌پرورده آمریکا و اذنابش را مشاهده کنند.
«استانداردهای دوگانه و تبعیض روا داشته شده از ناحیه مدعیان دروغین حقوق بشر در قبال تضییع حقوق انسان‌ها و جنایت علیه مردم در نقاط مختلف»؛ دیگر عبرت حادثه تروریستی شاهچراغ(ع) بود که رئیس عدلیه به آن اشاره کرد و در همین راستا گفت: در مواردی که منطبق با منافع نظام سلطه نباشد، هر مقدار هم که به یک فرد یا کشور ظلم شود، سلطه‌گران خم به اَبرو نمی‌آورند؛ در همین جنایت رخ داده در حرم شاهچراغ(ع) شاهد بودیم که هم هتک حرمت یک مکان مقدس صورت گرفت و هم مردم و کودکان مظلوم و بی‌دفاعی به خاک و خون کشیده شدند اما مدعیان حقوق بشر نه تنها محکوم نکردند بلکه به نوعی از طریق بوق‌های تبلیغاتی‌ خود درصدد قلب واقعیت این حادثه جگرسوز برآمدند.
رئیس قوه قضاییه افزود: نکته‌ای که برای همه دوستداران انسانیت و کرامت و حقوق انسانی عبرت آموز است این است که کسانی که در پشت قضایای اغتشاشات در ایران هستند و به دروغ، ادعای حمایت از مردم ایران را دارند همان‌هایی هستند که تروریست‌ها و آدمکش‌ها را تجهیز و مسلح می‌کنند و به آنها آموزش و مأموریت می‌دهند تا به سمت مردم ایران گلوله شلیک کنند و به مقدسات این مردم اهانت روا دارند.
محسنی اژه ای ادامه داد: این تروریست‌ها و آدمکش‌ها که مردم و غیرنظامیان و زوارِ یک مکان مقدس را به خاک و خون می‌کشند، کجا و از ناحیه چه کسانی تعلیم می‌بینند و مسلح و تجهیز می‌شوند؟ از ناحیه چه کسانی برای آنها مدارک جعلی تهیه می‌شود؟ با چه انگیزه‌ای آنها زوار حرم را هدف قرار می‌دهند؟ آیا این قبیل موارد بیانگر زبونی و خواری و حقارت دشمنِ سفاک و کینه‌توز ایران اسلامی نیست؟
رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: دشمنی که بیش از ۴۰ سال در پیشبرد هر توطئه‌ای شکست خورد و امروز به این نقطه رسیده است که مردم ایران اسلامی را در یک حرم مطهر به رگبار ببندد؛ هر مقدار هم که رسانه‌های وابسته به نظام سلطه در بی‌توجهی به جنایاتی مانند حادثه شاهچراغ کوشا باشند اما به هر ترتیب مردم دنیا و آزادگان و حق‌طلبان در اقصی نقاط گیتی خواهند فهمید که نمونه و مصداق مقابله‌جویی سلطه‌گران با نظام اسلامی، سلاح گرفتن به سمت مردم ایران و به رگبار بستن آنها است.
محسنی اژه‌ای به بصیرت و همدلی و حمیّت و غیرت اسلامی مردم ایران و شکوهی که آنها با راهپیمایی‌های خود در واکنش به حادثه تروریستی شاهچراغ(ع) در نقاط مختلف کشور آفریدند، اشاره کرد و گفت: دشمنان ما در زمره حُمقا و جاهلان هستند اما به هر ترتیب وقتی جوشش و یک‌دلی و اظهار نفرت و انزجار مردم ما را از مسببان و عاملان حادثه تروریستی شاهچراغ دیدند باید پی ببرند که هر مقدار تلاش برای اغتشاش‌آفرینی و آشوب‌افکنی کنند، تنفر و بیزاری مردم ما از شیطان بزرگ آمریکا و اذناب او بالاخص روباه پیر انگلیس خبیث بیشتر می‌شود.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به انتظار و توقع به حق مردم از دستگاه‌های انتظامی، امنیتی و قضایی برای پایان دادن به اغتشاشات و دستگیری و برخورد با عاملان و مسببان قضایای اخیر به‌ویژه حادثه تروریستی شاهچراغ(ع)، اظهار داشت: انتظار و توقع به حق مردم آن است که عوامل و مسببان قضایای اخیر شناسایی و دستگیر شوند و به مجازات مستحق‌شان برسند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار