اولین دوره DBA دیپلماسی اقتصادی کشور در مازندران / پیشنهادات خانه دیپلماسی ایران به دولت برای توسعه اقتصاد کشور\
  • در نشست خبری رامین مهمانپرست مطرح شد؛

اولین دوره DBA دیپلماسی اقتصادی کشور در مازندران / پیشنهادات خانه دیپلماسی ایران به دولت برای توسعه اقتصاد کشور

  • کد خبر: 2111102571
  • چاپ
  • انتشار: 17 مهر 1401 - 20:25

رئیس شورای سیاست گذاری خانه دیپلماسی ایران از برگزاری اولین دوره تخصصی DBA دیپلماسی اقتصادی با رویکرد افزایش تخصص و مهارت، ویژه تجارت بین الملل فعالین اقتصادی  خبر داد.

به گزارش استناد نیوز، رامین مهمانپرست در حاشیه سفر به استان مازندران،ضمن تشریح وضعیت اقتصادی کشور، راهکارها و پیشنهاداتی برای برون رفت از وضعیت موجود و حل مسائل و مشکلات این حوزه مطرح نمود.

وی یکی از معضلات موجود در مدیریت منابع مالی دولت را بدنه فربه و بخش های دولتی دانست و افزود: در ایران بیش از 8 میلیون کارمند و حقوق بگیر دولتی داریم که بخش اعظم بودجه صرف پرداخت این وجوه می شود.

مهمانپرست ادامه داد: در شرایط فعلی حتی در صورت امضای توافق برجام افزایش درآمدهای دولت بازهم هزینه ها و درآمد همخوانی ندارد، بنابراین باید یک جراحی بزرگ در بدنه دولت اتفاق بیافتد و با سیاستگذاری درست و ایجاد فرصت های شغلی مناسب افراد را به سرمایه گذاری در بخش خصوصی و طرح های اقتصادی تشویق نموده تا زمینه های تولید و توسعه در کشور ایجاد گردد.

رئیس شورای سیاست گذاری خانه دیپلماسی ایران، اضافه کرد: در شرایط فعلی کشور دیپلماسی با محوریت اقتصاد بسیار کمک کننده است، ما نیاز به سازمان جدید نداریم بلکه نیاز به سازماندهی وجود دارد، باید وزارتخانه های مختلفی که در حوزه اقتصادی موثر هستند به رهبری وزارت خارجه و بصورت هماهنگ دیپلماسی اقتصادی را پیش ببرند. لازمه این رهبری تغییر در ساختار وزارت خارجه و استفاده از نیروهای کاردان در حوزه اقتصادی است.

وی گفت: در 25 تیرماه سال جاری همایش بزرگ دیپلماسی اقتصادی برگزار شده و فضای کلی در این زمینه ترسیم  و پیشنهادات لازم به معاون اول رئیس جمهور، معاون اقتصادی و نمایندگان مجلس ارائه شد.

رامین مهمانپرست با اشاره به اینکه برای اصلاح ریشه اقتصادی باید دانش فعالان اقتصادی تقویت شود، ادامه داد: خانه دیپلماسی ایران به این منظور دوره DBA دیپلماسی اقتصادی را ویژه افزایش تخصص و ایجاد مهارت های جدید و مورد نیاز فعالان اقتصادی به منظور تجارت با سایر کشورها را طراحی کرده است.

وی افزود: دروسی که در این دوره تدریس خواهد شد کاملا کاربردی و مورد نیاز فعالین اقتصادی در تجارت بین المللی است که تاکنون نمونه چنین دوره آموزشی را در کشور نداشتیم، همچنین اساتیدی که برای این دوره ها در نظر گرفته شده اند تماما افرادی متخصص و با سابقه درخشان، از مسئولین عالی رتبه کشور، سفرا و افراد سرشناس فعال در حوزه های اقتصادی می باشند و در پایان این دوره با همکاری خانه دیپلماسی ایران و دانشگاه پیام نور، مدرک «دکترای مدیریت حرفه ای کسب و کار» به دانش آموختگان تقدیم خواهد شد.

مهمانپرست در پایان گفت: خانه دیپلماسی استان‌ها در حال راه اندازی است و مازندران به دلیل ظرفیت های فراوان، به عنوان استان پایلوت انتخاب گردید و هدف داریم که آموزش و مشاوره‌های دیپلماسی اقتصادی را در کشور نهادینه کنیم.telegramestenadnews

نظر دادن

2 نظرها

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار