اجازه دخالت و تعرض به هیچ بیگانه ای را نمی دهیم/دشمن به دنبال شکستن مقاومت ملت ایران است\
  • فرمانده کل ارتش؛

اجازه دخالت و تعرض به هیچ بیگانه ای را نمی دهیم/دشمن به دنبال شکستن مقاومت ملت ایران است

  • کد خبر: 2111102568
  • چاپ
  • انتشار: 17 مهر 1401 - 15:26

فرمانده کل ارتش با تاکید بر اینکه اجازه دخالت و تعرض به هیچ بیگانه‌ای را نمی‌دهیم، گفت: نیروهای مسلح پشتیبان یکدیگر و در خط مقدم ملت برای حفظ امنیت کشور و مقابله با تهدیدات هستند.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از ایرنا، امیر سرلشکر عبدالرحیم موسوی در صبحگاه مشترک "عهد سربازی" در دانشگاه خاتم‌الانبیا(ص) نیروی پدافند هوایی ارتش با تبریک ایام آغاز امامت و ولایت حضرت صاحب‌الزمان(عج)، هفته وحدت و گرامیداشت هفته انتظامی اظهار داشت: انتظار و اعتقاد به ظهور منجی یکی از مفاهم ریشه‌دار بشری در همه مکاتب، ادیان و فرق در طول تاریخ بوده است.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: ظهور انسان کامل که جهان را پر از عدل و داد و بصیرت می‌کند، هم ریشه در فطرت، هم ریشه در ادیان و هم ریشه در تاریخ اندیشه بشر دارد.
سرلشکر موسوی بیان کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران که در دوران بلوک‌بندی ایدوئولوژی‌های الحادی به پیروزی رسید، پس از قرن‌ها طلیعه حاکمیت الهی بر زمین را نوید داد و با توجه به خواست و اراده مردم و در پرتو آموزه‌های اسلامی، در حوزه‌ اندیشه‌های سیاسی، الگوهای جدید مردم سالاری دینی را ارائه کرد و اندیشه‌های الحادی، التقاطی، ارتجاعی و افراطی را به چالش کشید.
وی افزود: انقلاب اسلامی در شناساندن اهداف و مفهوم صحیح انتظار، الگوسازی برای نسل منتظر، امیدواری به انقلاب جهانی مهدوی و آماده‌سازی آحاد جامعه در ابعاد فردی و اجتماعی برای عصر ظهور، ایفای نقش کرده است. انقلاب اسلامی آغازی بر تشکیل تمدن نوین اسلامی است که با ظهور آخرین ذخیره الهی در زمین تحقق خواهد یافت.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: از منظر رهبر حکیم و فرزانه انقلاب در بیانیه گام دوم؛ آرمان بزرگ انقلاب اسلامی، ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی(ارواحنا فداه) است. در واقع بیانیه گام دوم نقشه راه رسیدن به این آرمان‌های بزرگ است.
سرلشکر موسوی مراسم صبح‌گاه عهد سربازی را لبیک به فرمان مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) دانست و اظهار داشت: طبیعتا نیروهای مسلح، از جمله ارتش که تحت فرماندهی مستقیم مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) هستند باید در پیاده‌سازی و اجرای این نقشه راه نسبت به سایرین، پیشرو و پیشگام باشند، برنامه‌های بسیاری خوبی برای این وظیفه در نیروهای مسلح و ارتش طراحی و اجرایی شده و ادامه دارد و این تجمع که امروز در همه محل‌های استقرار ارتش در سراسر کشور و از جمله در این دانشگاه و همین میدان در حال اجراست، لبیک به فرمان مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) است که تحت عنوان عهد سربازی، آحاد رزمندگان ارتش جمهوری اسلامی ایران انتظار، اشتیاق و آمادگی خود را برای سربازی در رکاب آن یگانه منجی عالم بشریت تحت فرماندهی نایب آن حضرت، مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) اعلام و بر پایبندی به الزامات این آمادگی برای ظهور تاکید می‌کنند.
وی به هجمه‌های گسترده و ترکیبی دشمنان کشور اشاره و بیان کرد: در مسیر حرکت انقلاب به سوی تمدن نوین اسلامی و فراهم‌سازی زمینه ظهور، هجمه گسترده و ترکیبی دشمنان، در هر برهه‌ای به شکلی قابل مشاهده است. شیطان و طاغوت همواره سد راه انبیا، اوصیا و اولیا بوده‌اند که نگذارند انسان‌ها به سعادت هدف‌گذاری شده خداوند برسند. در طول تاریخ هر بار به شکلی آن ‌را نشان داده‌اند.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: در عصر انقلاب اسلامی ایران که با شواهد بسیار، دوران وصل به ظهور حضرت مهدی (عج) است، نماد برجسته طاغوت و نظام سلطه، شیطان بزرگ آمریکا و فرزند نامشروع آنها رژیم جعلی صهیونیستی، سردمدار مبارزه با راه سعادت بشر که در نقشه راه انقلاب اسلامی ایران متجلی شده است، هستند.
سرلشکر موسوی گفت: مهمترین راهبرد آنها هم نا امیدسازی، شکستن استقامت ملت بزرگ ایران، برهم زدن امنیت و اخلال در استقلال و پیشرفت ایران است. آنها به دنبال آن هستند که امنیت و امید را از این ملت بگیرند و مقامت او را در هم بشکنند اما ملت با بصیرت ایران هم دست آنها را خوب خوانده است و علیرغم همه دشمنی‌ها، امیدوار و مستقل و مقاوم به پیش می‌رود. پرچم سه رنگ مزین به لا اله الا الله بر بام ایران عزیز، در اهتزاز خواهد بود و ایران و ایرانی سربلند و استوار از آب و خاک خود، از کشور، از نظام و از انقلاب خود، از استقلال و امنیت خود و از ارزش‌ها و آرمان‌های خود دفاع خواهد کرد.
وی ضمن تاکید بر سربلندی ملت ایران در آزمایش‌ها و سختی‌ها اظهار داشت: ‌ملت فهیم، صبور و فداکار ایران در این سال‌ها آزمایش‌های بسیاری را تجربه کرده و از همه آنها سربلند بیرون آمده است. البته زخم‌هایی بر پیکر این ملت رشید وارد شده است. زخم‌ها ترمیم خواهد شد و همه این شرارت‌ها و خباثت‌ها به طومار سیاه کارنامه آمریکای جنایتکار و رژیم کودک کش صهیونیستی اضافه خواهد شد و روزی خواهد رسید که یکجا تسویه حساب خواهیم کرد و شما جوانان عزیز آن روز را به چشم خود خواهید دیده و شما خود مردان آن میدان خواهید بود.
فرمانده کل ارتش، نیروهای مسلح را همرزم و حامی یکدیگر دانست و اظهار داشت: ارتش، سپاه، بسیج و فراجا؛ برادر، همرزم، همسنگر، حامی و پشتیبان یکدیگر و در خط مقدم ملت برای حفظ امنیت کشور و مقابله با تهدیدات هستند. نیروهای مسلح یک حقیقت واحدند، تحت یک فرماندهی واحد اجرای ماموریت می‌کنند و برای یک هدف پیشمرگ یکدیگر و پیشمرگ ایران و ایرانی هستند.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: نیروهای مسلح در راه پاسداری از استقلال، تمامیت ارضی، حفظ دستاوردهای انقلاب، دفاع از مستضعفان عالم، مقابله با ظالمان و مستکبران و حفظ امنیت و آرامش و سربلندی ملت بزرگ ایران و برای برافراشته نگه داشتن پرچم ایران جان خود را فدا خواهند کرد. ما برای حفظ این ارزش‌ها به خداوند بزرگ و قرآن کریم سوگند یاد کرده‌ایم و تا آخرین قطره خون، دست در دست هم، در خط مقدم ملت، متحد و یکپارچه ایستاده‌ایم.
سرلشکر موسوی اظهار داشت: دشمنان ما پیشرفت این ملت و این انسجام و یکپارچگی ملت و نیروهای مسلح را برنمی‌تابند، می‌بینند که ملت نیروهای مسلح را دوست دارند و نیروهای مسلح مردم را دوست دارند و در کنار هم یکپارچه از کشور دفاع می کنند، لذا یکی از اهدافشان در تضعیف امنیت، سرگرم سازی، هزینه سازی و نهایتاً تضعیف قدرت دفاعی کشور است.
وی افزود: عمق راهبرد دشمن در ناامنی‌ها این است که با جنگ ترکیبی و با شیوه های نوین، قدرت دفاعی کشور را تضعیف و از آن مسیر، مقاومت مردم ایران را بشکند و با تضعیف انسجام داخلی، نقشه های شوم خود را عملی سازد و برایشان ارتش، سپاه و انتظامی فرقی نمی کند. اما ما ایرانی هستیم، متعصب نسبت به دین، نسبت به وطن و مردم و اجازه هیچگونه دخالت و تعرض به هیچ بیگانه‌ای را نمی‌دهیم.
فرمانده کل ارتش با اشاره به امتحانات عصر غیبت گفت: عصر غیبت، عصر امتحانات سنگین است، ریزش‌ها و رویش‌های بعضاً غیرمنتظره دارد. در دوران غیبت، در آزمایش‌ها و فتنه‌ها، انسان‌ها آنقدر در کوره حوادث آبدیده می‌شوند که دیگر در هیچ فتنه‌ای زمین نمی‌خورند، سقوط نمی‌کنند و راه را گم نمی‌کنند و اینها شایسته و مستحق ظهورند و بهره‌مند از عصر ظهور خواهند شد.

سرلشکر موسوی خاطرنشان کرد: دوران غیبت، دوران تمییز و تمحیص است؛ دوران بازشناسی است، دوران تفکیک و جدا کردن است، یعنی منتظران واقعی با اعمال خود از سایرین تفکیک و جدا و بازشناسی می‌شوند؛ آنقدر در آتش ابتلائات و فتنه‌ها آزمایش می‌شوند که ناخالصی‌ها از آنها زدوده می‌شود و می‌شوند آن که شایسته ظهور است.
فرمانده کل ارتش ادامه داد: کلیدی‌ترین ویژگی این افراد و محکم‌ترین ریسمانی که آن‌ها را از ریزش نجات می‌دهد و شایسته ظهور و پا در رکابی آقا امام زمان (عج) می‌کند، تمسک به ریسمان ولایت است.
سرلشکر موسوی در پایان با تاکید بر اینکه خورشید روشنگر ولایت که امروز در چهره مبارک نایب آقا امام زمان مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) متجلی است و بزرگترین نعمت عصر ماست، اهار داشت: از خداوند بزرگ می‌خواهیم توفیق و شایستگی سربازی این سلاله پاک حضرت زهرای اطهر (س) را به ما عطا فرماید.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار