15 محکوم به قصاص نفس در مازندران از چوبه دار رهایی یافتند\

15 محکوم به قصاص نفس در مازندران از چوبه دار رهایی یافتند

  • کد خبر: 2111102529
  • چاپ
  • انتشار: 10 مهر 1401 - 12:02

مدیرکل زندان‌های مازندران از از رهایی ۱۵ محکوم به قصاص نفس از چوبه دار از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.


به گزارش استناد نیوز، علی استادی روز یک شنبه با بیان این مطلب، گفت: آخرین زندانی نجات یافته از طناب دار مربوط به زندان تنکابن است که با همراهی و بخشش اولیای دم، تلاش و همت شورای حل اختلاف این شهرستان و مراجع قضایی از دار مجازات نجات یافت.
وی افزود:این زندانی محکوم به قصاص که به مدت ۱۶ سال در زندان به سر می‌برد و در این مدت اقدامات بسیاری برای کسب رضایت از خانواده مقتول انجام شد، در نهایت با پیگیری‌های مستمر دادستان، مسؤلان زندان، مددکاران، ریش سفیدان و رضایت خانواده مقتول، محکوم از چوبه دار رهایی یافته است.
او این اقدام خداپسندانه را پانزدهمین مورد بخشش قصاص از ابتدای امسال تاکنون عنوان کرد و گفت: ۱۶۴۹ پرونده در این مدت به شورای حل اختلاف ارجاع داده شد که ۱۱۷۹پرونده به سازش و ۴۷۱ پرونده منجر به آزادی زندانی شد و مابقی به علت پرونده‌ها وجرم‌های دیگر در زندان‌های مازندران در حال تحمل حبس هستند.
استادی عملکرد شش ماهه شورای حل اختلاف زندان‌های مازندران را قابل توجه توصیف کرد و افزود: امیدوارم سنت زیبای گذشت و عفو در استان نهادینه شده و تمام مردم در جامعه نسبت به همدیگر این سنت زیبا را به اجرا بگذارند و بی شک بخشش و گذشت منشاء آرامش و آسایش در جامعه است.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار