کشت پاییزه تابع تاریخ کاشت و زمان است/کمبود بذر برای کشت پاییزه\

کشت پاییزه تابع تاریخ کاشت و زمان است/کمبود بذر برای کشت پاییزه

  • کد خبر: 2111102486
  • چاپ
  • انتشار: 29 شهریور 1401 - 12:28

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: کشت پاییزه تابع تاریخ کاشت و زمان است و باید در بازه زمانی مناسب و توصیه شده مرکز تحقیقات به درستی و با دقت و سرعت این کشت‌ها انجام شود.

به گزارش استناد نیوز و به نقل از مازندپاج، حسن عنایتی کلیجی رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در جلسه ستاد کشت پاییزه گفت: تحرک بخشی در اجرای برنامه ها و سیاست های بخش کشاورزی باید بیشتر شود تا بتوانیم در اجرای برنامه‌های کشت پاییزه به درستی عمل کنیم.

وی ادامه داد: با برگزاری منظم جلسات کشت پاییزه الزامات اساسی کشت پاییزه با شتاب و سرعت بیشتری انجام شود و کشاورزان دلگرمی و آمادگی لازم را برای کشت و کار داشته باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: کشت پاییزه تابع تاریخ کاشت و زمان است و باید در بازه زمانی مناسب و توصیه شده مرکز تحقیقات به درستی و با دقت و سرعت این کشت‌ها انجام شود.

عنایتی با بیان اینکه بذر به اندازه نیاز برای کشت پاییزه تدارک و تهیه نشد و هرچه سریعتر بذر محصولات پاییزه تهیه و به مناطق بالادست ارسال شود، بیان کرد: تاریخ کاشت در زراعت کلزا یک اصل مهم است و از اهمیت بالایی برخوردار است و ترویج باید کارهای ترویجی را از اکنون در دستورکار قرار دهد.

وی اضافه کرد: شرایط و آیتم های بیمه محصولات کشاورزی بر اساس مناطق مختلف دسته بندی شود تا شاهد مشکلات کمتری در این راستا باشیم.

عنایتی اظهار کرد: مدیران جهاد کشاورزی شهرستان ها باید تحرک بیشتری داشته باشند و پیگیری های لازم برای رفع مشکلات موجود را از خودشان نشان دهند تا موضوعات به مرحله بحران نرسد.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار