مسئولین کاستی های خدماتی به زائرین را برطرف کنند/ شیوه اجرا در گشت‌های های امنیت اخلاقی بررسی شود\
  • رئیس مجلس؛

مسئولین کاستی های خدماتی به زائرین را برطرف کنند/ شیوه اجرا در گشت‌های های امنیت اخلاقی بررسی شود

  • کد خبر: 2111102482
  • چاپ
  • انتشار: 29 شهریور 1401 - 09:59

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از مسئولان مربوطه انتظار می‌رود با توجه به علاقه روز افزون مردم به شرکت در این مراسم معنوی و سیاسی با برنامه ریزی بهتر در سال آینده کاستی‌های زیرساختی و خدماتی موجود به خصوص در مرزها را مرتفع کنند تا سیل مشتاقان امام حسین بتوانند با کمترین سختی در مراسم پرشکوه اربعین حسینی حاضر شوند.

به گزارش استناد نیوز ، حمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (سه شنبه ۲۹ شهریورماه) در صحن علنی مجلس در نطق پیش از دستور با اشاره به برگزاری پرشکوه راهپیمایی اربعین حسینی گفت: برگزاری پرشکوه مراسم عزاداری شهادت سید الشهدا در کشور عراق بار دیگر اتحاد اعتقادی شیعیان سراسر جهان حول محور نور تابان اهل بیت را به جهانیان نشان داد.

وی تصریح کرد: علاقه مردم به امام حسین (ع) تفرقه افکنی ها را خنثی و دشمنان اسلام و مسلمین را ناامید و سرخورده می‌سازد. ملت شریف ایران با وجود برخی مشکلات و سختی‌های موجود امسال پرشورتر از گذشته خود را به کربلا رساندند و در راهپیمایی با شکوه اربعین حسینی حاضر شدند.

قالیباف تأکید کرد: از مسئولان مربوطه انتظار می‌رود با توجه به علاقه روز افزون مردم به شرکت در این مراسم معنوی و سیاسی با برنامه ریزی بهتر در سال آینده کاستی‌های زیرساختی و خدماتی موجود به خصوص در مرزها را مرتفع کنند تا سیل مشتاقان امام حسین بتوانند با کمترین سختی در مراسم پرشکوه اربعین حسینی حاضر شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ملت عراق نیز با تمام وجود و با عشق خالص به زائران اباعبدالله خدمت رسانی کردند و همچون سالهای گذشته مهمان نوازی شایسته ای از عموم زائران عتبات عالیات به نمایش گذاشتند که اینجانب به نمایندگی از مردم ایران وظیفه خود می دانم از همه مسئولان و مردم عراق به خاطر این خدمت بی منت خاضعانه کمال تشکر را داشته باشم.

وی افزود: این راهپیمایی به لطف خداوند هر سال پرشکوه‌تر از سالهای قبل برگزار می‌شود و پیوندهای محکم و قلبی ملت‌های مختلف به خصوص ملت ایران و عراق، پیشرفت اسلام خواهی ملت‌ها را نشان خواهد داد.

قالیباف عنوان کرد: همچنین به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره امام (ره) و شهدای سرافراز ایران عزیز را گرامی می‌دارم و به تمامی آزادگان و جانبازان و یادگاران دفاع مقدس درود می‌فرستم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: جاودانه بودن یاد شهدا سنت تغییر ناپذیر الهی است و غبار زمان هرگز نخواهد توانست یاد و خاطره شهدای والامقام را از ذهن و ضمیر ایران پاک کند. پاک‌ترین فرزندان ایران در راه دفاع ارزش‌های اسلام و انقلاب اسلامی و برای عزت و امنیت مردم از جان خود گذشتند و خون مقدس آنان تا ابد جوانان را در بر داشتن گام‌های استوار در راه حق و هراس نداشتن از دشمنان دعوت خواهد کرد.

وی گفت: بارها گفته‌ایم و باز هم باید تاکید کنیم که فرهنگ دفاع مقدس راهگشای مشکلات امروز ماست، اگر همان روحیه خداباوری و مردم باوری آن سال‌ها را در اداره کشور و حل مشکلات اقتصادی به کار بگیریم خواهیم توانست گره از زندگی مردم باز کنیم.

قالیباف تاکید کرد: باورهای برخاسته از جهاد، شهادت و شیوه‌های مدیریتی مردمی در دفاع مقدس، گمشده امروز ماست و بازگشت به آن تنها راهی است که می‌تواند پیشرفت و توسعه را همراه با عدالت برای مردم به ارمغان بیاورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حادثه درگذشت «مهسا امینی» بیان کرد: در پایان درگذشت خانم مهسا امینی را به خانواده محترم وی تسلیت می گویم، درگذشت وی داغی بر دل‌های ما گذاشت و از ساعت اول اطلاع نمایندگان از وقوع حادثه، ارکان نظارتی مجلس با حساسیت تمام فرایند رسیدگی به این حادثه را در دستور کار خود قرار دادند. اینجانب مجدداً تاکید می‌کنم رسیدگی دقیق و اطلاع رسانی تمامی ابعاد پرونده درگذشت مهسا امینی ضروری است.

وی عنوان کرد: لازم است کمیسیون امور داخلی مجلس شورای اسلامی با حداکثر دقت و موشکافی کامل تمامی زوایا در سریع‌ترین زمان ممکن وظیفه کارشناسی خود را برای اطلاع نمایندگان به مردم شریف ایران گزارش کنند.

قالیباف تأکید کرد: همچنین کمیسیون مذکور وظیفه دارد علاوه بر بررسی مصداقی درگذشت مرحوم مهسا امینی، برای جلوگیری از تکرار این قبیل موارد فرآیندها و شیوه اجرا در گشت‌های امنیت اخلاقی فرماندهی کل انتظامی را مورد بررسی قرار دهد تا برای رفع شدن مشکلات موجود در چگونگی اجرای آن اقدام شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه دستگاه‌های متعدد فرهنگی و اجتماعی در مقوله حجاب، وظایف ایجابی خود را به درستی انجام نمی‌دهند. در چنین شرایطی مواجهه با هنجار شکنی ها نیاز به برنامه ریزی دقیق‌تر با ضوابطی روشن و استفاده از نیروهای آموزش دیده توسط فرماندهی کل انتظامی دارد تا با مسئولیت پذیری کامل از اعمال سلیقه‌های شخصی و خطاهای فردی و سیستمی جلوگیری کند تا این اقدامات مورد پذیرش مردم عزیز و نجیب ایران قرار گیرد

وی تصریح کرد: یادآوری این مهم لازم است که دشمن هم مانند رویه همیشگی خود به دنبال موج سواری از هر اتفاقی است و التهاب آفرینی و ایجاد آشوب در کشور را در دستور کار خود قرار داده است..telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار