کشته شدن ۸۵ تروریست الشباب در عملیات ارتش سومالی\

کشته شدن ۸۵ تروریست الشباب در عملیات ارتش سومالی

  • کد خبر: 2111102481
  • چاپ
  • انتشار: 29 شهریور 1401 - 08:27

ارتش سومالی دوشنبه شب اعلام کرد، در عملیات نیروهای این کشور علیه گروه تروریستی الشباب تاکنون ۸۵ نفر از اعضای این گروه کشته شدند.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، «ادوی یوسف راغی» رئیس ستاد ارتش سومالی گفت: نیروهای دولتی خسارت‌های سنگینی به پیکارجویان الشباب در عملیات اخیری که در شهرک «یسومن» و مناطق اطراف آن واقع در منطقه «هیران» انجام دادند، وارد کردند.
وی افزود: در جریان عملیات اخیر در منطقه «هیران» واقع در ایالت «هیرشابل» ۸۵ تن از نیروهای الشباب کشته و تسلیحات و مهمات آنها مصادره شد.
بنا بر اعلام وزارت اطلاع رسانی سومالی، نیروهای دولتی با کمک مردم از آغاز عملیات علیه الشباب در برخی از ایالت‌های این کشور تاکنون ۲۰۰ تن از نیروهای الشباب را کشتند و ۳۰ روستا و شهرک را از اشغال این گروه آزاد کردند.
الشباب یک گروه مسلح تروریستی وابسته به شبکه القاعده است و بسیاری از عملیات‌ تروریستی را که منجر به جان باختن صدها نفر در آفریقا شده، پایه‌ریزی کرده است.
الشباب بارها به نظامیان دولتی و نیروهای صلحبان اتحادیه آفریقا در موگادیشو پایتخت سومالی یورش برده‌ و چند عملیات‌ خونبار را هم در سایر نقاط آفریقا اجرا کرده است.
گروه الشباب قصد حمله به واحدهای اتیوپی در نیروهای مأموریت اتحادیه آفریقا در سومالی را «AMISOM» داشته است و نیروهای هوایی اتیوپی علیه گروه الشباب در سومالی بارها دست به حمله زده‌اند.
نیروهای اتحادیه آفریقا در سومالی تحت پشتیبانی سازمان ملل متحد است و نزدیک به ۲۰ هزار سرباز که اتباع اوگاندا، اتیوپی، بوروندی و کنیا هستند در آن فعالیت می‌کنند.

 

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار