کمبود آب شرب روستاهای تحت پوشش مجتمع آبرسانی تلمادره برطرف شد\

کمبود آب شرب روستاهای تحت پوشش مجتمع آبرسانی تلمادره برطرف شد

  • کد خبر: 2111102454
  • چاپ
  • انتشار: 21 شهریور 1401 - 11:34

مدیر امور آب وفاضلاب ساری از اتمام عملیات مهندسی مجدد و تعویض الکتروپمپ در مجتمع آبرسانی تلمادره خبر داد و گفت: با این اقدام ۹ لیتر در ثانیه بر توان تامین آب شرب این مجتمع افزوده شد.

به گزارش استناد نیوز و به نقل از روابط عمومی آب و فاضلاب مازندران، محمود طالبی با اعلام این خبر افزود: با افزایش میزان توان تامین این مجتمع، مشکل کمبود آب روستاهای کردمیر، کوات، پشرت، تلمادره و رودبار از بخش چهاردانگه برطرف و ساکنان این مناطق از نعمت داشتن آب آشامیدنی کافی برخوردار شدند.

وی، با بیان اینکه در مجموع۷روستا تحت پوشش فاز یک این مجتمع قرار دارد اظهار داشت: به منظور رفع کمبود آب شرب تعدادی دیگر از این روستاها، عملیات بازسازی خط انتقال و راه اندازی ایستگاه پمپاژ سه راهی اروست و مالخواست به زودی آغاز می شود تا کمبود آب مردم این روستاها و روستای قلعه سر برطرف شود.

مدیر امور آبفاساری با بیان اینکه یکی از مشکلات عمده کمبود آب در بخش چهاردانگه، مشترکین غیردائم و مسافر پذیر بودن در ایام تعطیل و تابستان است که برای رفع آن تدابیری اندیشیده شد، ادامه داد: به همین منظور اقداماتی شامل بازسازی خطوط انتقال، تجهیز ایستگاه های پمپاژ، تجهیز منابع تامین و ... در دستور کار قرار دارد.

وی، در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری میزخدمت در مصلی امام خمینی(ره) شهر ساری با حضور استاندار، مدیرعامل آبفا مازندران و مدیران شهرستانی اشاره و تصریح کرد: در این میز خدمت، مشکلات مردمی در بخش آب دریافت و برای رفع آن پیگیری های لازم صورت می گیرد.

طالبی، با بیان اینکه در هفته دولت نیز سعی کردیم با اجرای پروژه های آبرسانی و فاضلاب در مناطق مختلف شهرستان ساری نیازهای مردمی را برطرف کنیم افزود: این پروژه ها شامل اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب به طول ۱۵۷۰ متر در سطح شهر ساری- آبرسانی به روستاهای سنور، گرزمون و خنارآباد با ۳۹۰۰ متر لوله گذاری- حفر ۳ حلقه چاه با آبدهی۳۰ لیتر در ثانیه برای برخورداری ساکنان روستاهای ورند ، علمدارده و مجتمع اجارستاق- احداث یک باب ایستگاه پمپاژ و اجرای ۱۵۰۰ متر لوله گذاری در روستای گیله کلا- احداث ۳ باب مخزن ذخیره به حجم ۱۲۵۰ متر مکعب در روستاهای سیدمحله، حمیدآباد ، سوته و ِارا-تعویض ۳۲۴۸ کنتور خراب-نصب ۲۰۶۰ انشعاب آب و ۶۷۰ انشعاب فاضلاب است.

مدیر امور آبفاساری، نشست با بخشداران رودپی شمالی و جنوبی در شهر فرح آباد و تاکید بر شناسایی شبکه های فرسوده، انشعابات غیرمجاز و لزوم اصلاح و توسعه آب در راستای کاهش هدر رفت آب، تشکیل جلسه هماهنگی و رفع موانع در بخش دودانگه با هدف افزایش کیفیت خدمات رسانی و نیز رفع ۲۰۸مورد شکستگی شبکه آبرسانی و شناسایی و قطع ۶۲انشعاب غیرمجاز توسط اکیپ واکنش سریع در شهرهای ساری، فرح آباد، فریم ، هولار و کیاسر نیز از دیگر اقدمات انجام شده در هفته دولت عنوان کرد.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار