103 پروژه برقی غرب مازندران در هفته دولت افتتاح و کلنگ زنی می شود\

103 پروژه برقی غرب مازندران در هفته دولت افتتاح و کلنگ زنی می شود

  • کد خبر: 2111102409
  • چاپ
  • انتشار: 03 شهریور 1401 - 13:23

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران از بهره برداری و یا آغاز اجرای ۱۰۳ پروژه برقی طی هفته دولت در این منطقه خبر داد .


به گزارش استناد نیوز، مصطفی بابایی روز پنجشنبه با بیان این مطلب، گفت : از مجموع این طرح ها ، ۸۷ طرح با سرمایه گذاری ۳۴ میلیارد و ۲۵۲ میلیون تومان به بهره برداری می رسد و عملیات اجرایی ۱۷ طرح هم با پیش بینی سرمایه گذاری حدود ۸۷ میلیارد و ۴۴۵ میلیون تومان آغاز می شود.
وی توسعه ، نگهداری و بهسازی شبکه های برق روستایی با سرمایه گذاری حدود ۲۹ میلیارد و ۵۶۰ میلیون تومان ، تبدیل سیم شبکه فشار ضعیف هوایی به کابل خود نگهدار با صرف اعتبار ۱۳ میلیارد و ۷۵۶ میلیون تومان ، رفع ضعف ولتاژ برق و سرمایه گذاری بالغ بر ۹ میلیارد و ۲۱۵ میلیون تومان ، توسعه و احداث شبکه برای تامین برق متقاضیان جدید با سرمایه گذاری چهار میلیارد و ۷۷۳ میلیون تومان را از جمله طرح های آماده بهره برداری طی هفته دولت در غرب مازندران نام برد.
بابایی برخورداری ۱۵۷ روستا از مزیت طرح بهارستان را به عنوان شاخص ترین طرح های هفته دولت برشمرد و گفت : بر اساس این طرح که امسال نخستین بار به اجرا درآمد ، شرکت های توزیع مکلف شدند شبکه برق روستاها را بهسازی کنند و در غرب مازندران هم این روستاها از مزیت های طرح مانند تبدیل فشار ضعیف به کابل خودنگهداری با هدف پیشگیری از سرقت سیم و انشعاب غیر مجاز و پایداری شبکه بهره مند شدند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران همچنین از تحویل ۲۶ سامانه خورشیدی قابل حمل (کوله پشتی ) به روستائیان و عشایر در ۲ شهرستان نور و نوشهر طی هفته دولت خبرداد و گفت که طی توافقنامه ای که میان وزارت خانه های نیرو و جهاد کشورزی به امضاء رسیده ، روستائیان و عشایری فاقد برق و به دور از شبکه می توانند برای روشنایی از سامانه سلول های خورشیده بهره مند شوند
وی افزود : بر اساس این تفاهم نامه هزینه تمام شده این سامانه نزدیک به ۱۲ میلیون تومان است که حدود ۱۰ درصد آن را عشایر یا روستاییان و بقیه آن نیز دولت پرداخت می کند.
بابایی گفت : امروز ۱۷ دستگاه سلول خورشیدی طبق برنامه ریزی های صورت گرفته از قبل در روستای "چورن " بخش کجور به روستائیان و عشایر فاقد برق تحویل داده می شود و ۶ دستگاه دیگر هم طی هفته دولت به عشایر و روستائیان بخش های بلده و رویان تحویل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران همچنین توسعه ، نگهداری ، بهسازی شبکه ها برق روستایی ، توسعه و احداث شبکه برای تامین برق متقاضیان جدید ، رفع ضعف ولتاژ برق ، اصلاح و بهینه سازی شبکه را جزء طرح های آماده اجرا به مناسبت هفته دولت این منطقه ذکر کرد.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار