بازداشت 39 شهروند فلسطینی در کرانه باختری رود\

بازداشت 39 شهروند فلسطینی در کرانه باختری رود

  • کد خبر: 2111102390
  • چاپ
  • انتشار: 26 مرداد 1401 - 16:41

منابع خبری امروز چهارشنبه از بازداشت دستکم ۳۹ شهروند فلسطینی درپی یورش نظامیان رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن خبر دادند.


به گزارش استناد نیوز، سایت النشره لبنان اعلام کرد که نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی امروز (چهارشنبه) به مناطق مختلف در کرانه باختری یورش برده و ۳۸ فلسطینی را بازداشت کردند.
یک منبع محلی در این باره گفت که نیروهای رژیم اشغالگر ۲۲ شهروند فلسطینی را در شهرک "تقوع" در شرق "بیت لحم" و ۱۱ فلسطینی دیگر را در شهرک "یعبد" در جنین بازداشت کردند.
صهیونیست‌ها همچنین به مناطقی از "رام الله" یورش برده و "حمزه عواد" و "علی منیر حمدان"، از اسرای آزاد شده را پس از یورش به خانه هایشان مجددا بازداشت کردند.
طبق این گزارش، نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی در نابلس نیز دو فلسطینی از جمله یک اسیر سابق را بازداشت کردند. یک فلسطینی نیز در "طولکرم" توسط نظامیان اسرائیلی‌ بازداشت شد.
نظامیان رژیم صهیونیستی در ادامه حملات به کرانه باختری صبح امروز به اردوگاه آوارگان "بلاطه" در شرق نابلس نیز یورش بردند و به منظور بازداشت چند فلسطینی چند خانه را محاصره کردند.
طبق گزارش منابع محلی، نظامیان صهیونیست در نتیجه مقاومت اهالی موفق به بازداشت افراد مورد نظر نشده و ناگزیر به خروج از این اردوگاه شدند.
طبق این گزارش، همچنین سه فلسطینی درپی درگیری با صهیونیست ها مجروح شدند.
فلسطین الیوم نیز اعلام کرد که عثمان الخلیلی، از رهبران جنبش جهاد اسلامی نیز طی حملات امروز صهیونیست‌ها به نابلس بازداشت شده است.
مناطق مختلف کرانه باختری در دو ماه اخیر بویژه بعد از جنایت صهیونیست در غزه شاهد درگیری هر روز شهروندان و مبارزان فلسطینی با نظامیان رژیم صهیونیستی است.
سران رژیم صهیونیستی که از افزایش توان گروههای مبارز فلسطینی در کرانه باختری رود اردن به هراس افتاده اند، در ماههای اخیر تلاش زیادی را برای کنترل اوضاع این منطقه با همکاری تشکیلات خودگران فلسطین کرده اند.
آنها در این مدت بارها به مناطق مختلف کرانه باختری بویژه شهر جنین به عنوان اسطوره مقاومت و نابلس یورش برده اند تا مبارزان و جوانان فلسطینی را بازداشت کنند اما یورش های آنها با مقاومت شدید مبارزان فلسطینی روبرو شده است. نگرانی و هراس صهیونیست ها از افزایش توان مقاومت در کرانه باختری به حدی است که تحلیلگران و کارشناسان این رژیم در طول ماههای اخیر بارها در رسانه های صهیونیستی به این موضوع پرداخته و درباره تبعات آن برای تل آویو هشدار داده اند.

 

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار