مرحله جدید برنامه اقتصادی دولت نرخ تورم و رونق تولید است\

مرحله جدید برنامه اقتصادی دولت نرخ تورم و رونق تولید است

  • کد خبر: 2111102373
  • چاپ
  • انتشار: 22 مرداد 1401 - 12:35

وزیر امور اقتصادی و دارائی گفت : مرحله جدید برنامه اقتصادی دولت پس از اصلاح نرخ ارز ترجیحی، کاهش نرخ تورم و رونق تولید است.

به گزارش استناد نیوز، سید احسان خاندوزی روز شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در مازندران افزود : بعد از اجرای موفقیت آمیز برنامه اصلاحی در ارتباط با ارز ۴۲۰۰ تومانی، دولت در مرحله بعدی در مسیر توسعه اقتصادی کشور با کاهش نرخ تورم حرکت خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: بیشترین زمان در ستاد اقتصادی دولت صرف پیگیری مسیر بلند سند تحول اقتصادی آیت الله رئیسی می شود که از جمله آن پایین آوردن نرخ تورم است که باجدیت در دستور کار قرار دارد.

وزیر امور اقتصاد و دارائی گفت : تورم در کشور از سال ۱۳۹۷ شروع شد و مشکلات زیادی را تاکنون به وجود آورده ، اما دولت سیزدهم با برنامه ریزی اصولی به دنبال کاهش آن است.

وی افزود : کنترل و کاهش نرخ تورم در کنار افزایش نرخ درآمد خانوارها و رونق کسب و کار فعالان اقتصادی توامان در دستور کار است که به طور حتم دولت در این مسیر موفق خواهد شد.

خاندوزی اظهار داشت : در کنار موضوعات مطرح شده در مرحله دیگر برنامه اقتصادی دولت، افزایش اختیارات به مدیران استانی در سراسر کشور است تا مسوولان محلی با اختیار کامل نسبت به توسعه‌ اقتصادی منطقه تحت مدیریت خود بدون اخذ مجوز و پیگیری در سطح ملی اقدام کنند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار