عالمان در طول تاریخ صیانت کنندگان از دین بودند/ استکبار جهانی از قدرت ظاهری برخوردار است\
  • فرمانده کل سپاه پاسداران؛

عالمان در طول تاریخ صیانت کنندگان از دین بودند/ استکبار جهانی از قدرت ظاهری برخوردار است

  • کد خبر: 2111102188
  • چاپ
  • انتشار: 04 خرداد 1401 - 13:49

 فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اعلام اینکه عالمان ما در طول تاریخ صیانت کنندگان از دین بودند، گفت: این عزیزان بودند که اسلام را از خطر تحریف نجات دادند و جریان ناب و خالص اسلام را در طول قرن بر پیکره امت جاری ساختند .

به گزارش استناد نیوز، سردار سرلشکر حسین سلامی روز چهارشنبه در کنگره ملی چهار هزار شهید روحانی کشور در مصلای قدس شهر مقدس قم بیان داشت: هنر و شاهکار انقلاب اسلامی این است که هم قدرت می‌سازد و هم با تمام توان برای آبادانی کشور تلاش می‌کند.

وی با اشاره به این که مردم ما شکیبا هستند، گفت:‌ این مردم معجزه کردند، ایستادند، در وعده خود صادق بودند، از حوادث صدر اسلام عبرت گرفتند و امام مسلمین را تنها نگذاشتند تا حوادث تلخ آن دوران در تنها گذاشتن ائمه تکرار شود.

وی ادامه داد: امروز مردم ما شرایط این زمان را حس می‌کنند که باید وسط میدان باشند، دشمن هرچه داشت به میدان آورد اما این ملت از این موانع عبور کرد و در برابر دشمن ایستاد، ما در مسیر پیشرفت و ساخت قدرت هستیم، نگران چیزی نیستیم، سختی‌ها وجود دارد اما موفقیت ما و شکست دشمن حتمی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: ما برای توصیف هر حقیقتی اگر بر بستر تاریخ حرکت کنیم می‌توانیم به ترسیم شاکله آن بپردازیم، بهترین توصیف برای روحانیت ما در طول تاریخ نگاهی است عمیق به نقشی که این جریان از صیانت از اسلام در طول تاریخ ایفا کرده است.

وی ادامه داد: عالمان ما در طول تاریخ، صیانت کنندگان از دین بودند و این عزیزان بودند که اسلام را از خطر تحریف نجات دادند و جریان ناب و خالص اسلام را در طول قرن ها در پیکره امت جاری ساختند.

فرمانده کل سپاه گفت: آنها چراغ‌های روشن هدایت اسلام و نشانه‌های وارستگی و تقوا و ستارگان هدایتگر مردمان نسل‌های مختلف بودند که در میان خانه‌ها، روی منابر و در مساجد، روح و حقیقت اسلام را برای مردم بیان کردند.

وی افزود: ایشان مفسران حقیقت قرآن بودند و اسرار حیات طیبه را بیان کردند و در یک کلام اسلام را قرن‌ها اجرا کردند و اجازه تعطیلی احکام آن را ندادند و این زیباترین نقش روحانیت‌ ما در طول تاریخ است.

وی ادامه داد: اما این نقش در نیمه قرن چهاردهم هجری جاودانه‌تر می‌شود به خصوص از زمانی که طوفان ویرانگر تمدن غرب حرکت خود را آغاز و تلاش کرد اسلام را از صحنه جغرافیای عالم حذف کند، غرب تلاش کرد احکام دین خدا را تعطیل کند و مسلمانان را در گورستان جهل مدرن به مرگ بکشاند و هویت مسلمانان را غارت کند.

سلامی گفت: اگر این ماجرا تا امروز ادامه می‌یافت از آن احکام پرفروغ،‌ فروغی باقی نمی‌ماند و حتی بر جنازه اسلام هم شلاق می‌زدند، اما روحانیت ما که همواره در مبارزات ضد استعماری و استبدادی نقشی پیشگام داشت، با انتشار روح آگاهی در جوامع، جهاد را عامل سعادت مسلمانان قرار داد.

وی با اشاره به این که با شکل‌گیری انقلاب اسلامی توسط امام راحل(ره) خورشید اسلام از این سرزمین درخشید، افزود: ما تا آن زمان جز مستضعفین بودیم، اما امام راحل(ره) این مستضعفین را بیدار کرد و پیشابند جهاد بر پیشانی‌آنان بست، اعجاب تاریخی و اعجاز الهی رخ داد و خورشید عالم تاب اسلام از ایران برای شکست مستکبران بر صحنه سیاسی عالم ظاهر شد.

وی ادامه داد: شکست دادن آمریکا در دوره جنگ سرد که شکست دادن یک قدرت شکست ناپذیر در اوج قدرت او بود چیزی جز معجزه نیست، دشمن گریخت و این شکست تاریخی برای استکبار به نام اسلام ثبت شد،‌ مسلمان احساس کردند آن عظمت فراموش شده بازگشته است و زمان حیات دادن به احکام الهی و جاری کردن حدود و اقامه نماز و دادن زکات و انجام امر به معروف و نهی‌از منکر فرا رسیده چون امام راحل(ره)‌ به مسلمان بزرگی بخشیده بود.

فرمانده کل سپاه گفت: جز با حکومت نمی‌شود احکام الهی را جاری کرد، برای تحقق عدالت برای آزادی انسان و برای کرامت انسان‌ها، باید حکومت تشکیل داد، اسلام بدون حکومت بسیاری از ابعاد وسیع خویش را از دست می‌دهد و امام آمد تا تمامیت اسلام در جهان جاری شود و این شاهکار اسلام است که آمریکا را می‌شکند و آن را از صحنه این سرزمین خارج می‌کند.

وی با اشاره به این که امام راحل(ره) مانند داستان ابراهیم، آتش را بر این ملت سرد ساخت، افزود: ولی فقیه ما را از سختی‌های بزرگی عبور داد و می‌دهد، نایبان امام زمان(عج)‌ در عصر کنونی امام عظیم الشان و رهبر معظم انقلاب علائم هدایت را محقق ساختند.

وی ادامه داد:‌ کلمه‌ها توان توصیف این رویدادها را ندارند اما برهم زدن تمرکز شیاطین عالم از این سرزمین و خروج از یک جنگ جهانی که همه قدرت‌های باطل صف کشیده‌اند این شاهکار ولایت است، همه قدرت‌ها بعد از جنگ خسته و فرسوده می‌شوند مانند وضعیت آمریکا اما ما بعد از جنگ قدرت‌مندتر شدیم.

سلامی با اشاره به شرایط خاص دوران رهبر معظم انقلاب، گفت: در این زمان انقلاب اسلامی هم باید پیشرفت می‌کرد و هم قدرت می‌ساخت، رهبر معظم انقلاب با یک دست شمشیر و با دست دیگر کتاب خدا را برداشتند و از بازگشت دشمن جلوگیری کردند.

وی افزود: ما شبانه روز دشمن را رصد می‌کنیم و سیاست‌های او را می‌شناسیم؛ این را ما می‌بینیم که دشمن در طول این چند دهه شبانه روز برای شکستن اسلام توطئه مستمر می‌چیند، درست است استکبار از قدرت‌های ظاهری برخوردار است اما روند حرکتی که دارد رو به سمت افول است.

وی با اشاره به این که دشمن با تمام قوا و فشارهای حداکثری به صحنه آمده، ادامه داد: آمریکا به اندازه تمام جهان قدرت نظامی دارد، مجموعه بودجه نظامی همه کشورهای جهان ۷۰۰ میلیارد دلار است و آمریکا به تنهایی چنین بودجه‌ای دارد اما پیشوای ما در این شرایط با اعتماد به نفس و شجاعت مثال‌زدنی در برابر دشمنان ایستاده است و توطئه آنان را خنثی می‌کنند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار