مصرف برق در کلانشهر اهواز از مرز ۲ هزار مگاوات عبور کرده است/ حفظ پایداری برق نیازمند مشارکت شهروندان است\

مصرف برق در کلانشهر اهواز از مرز ۲ هزار مگاوات عبور کرده است/ حفظ پایداری برق نیازمند مشارکت شهروندان است

  • کد خبر: 2111102174
  • چاپ
  • انتشار: 02 خرداد 1401 - 11:16

مدیرعامل برق اهواز گفت:بر اساس اعلام مرکز دیسپاچینگ مصرف برق در این کلانشهر از مرز ۲۰۰۰ مگاوات عبور کرده و ضرورت دارد شهروندان صرفه جویی حداکثری را رعایت کنند.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز، مدیر عامل این شرکت با تاکید بر ضرورت رعایت الگوی مصرف توسط مشترکین برق گفت: بر اساس اعلام دیسپاچینگ، بار مصرفی برق توسط مشترکین کلانشهر اهواز از مرز ۲۰۰۰مگاوات عبور کرده و ضروری است، شهروندان محترم برای پایداری هرچه بیشتر شبکه توصیه های کارشناسان را جدی بگیرند.
عبدالحمید عباس شیاری افزود: بحث تامین انرژی و بخصوص انرژی الکتریکی که بدلیل اهمیت و فراگیری، بخش جدایی ناپذیر زندگی انسان شده و یک مبحث ضروری است و با توجه به تغییرات اقلیمی و سختی تامین انرژی مورد نیاز، رعایت الگوهای مصرف و برنامه های مدیریت مصرف برق یک امر ضروری است.
وی خاطر نشان کرد: مصرف برق در کلانشهر اهواز بدلیل استفاده از وسایل سرمایشی زیاد، وجود صنایع مهم و استراتژیک و همچنین اقلیم خاص این کلانشهر، بالا بوده و لذا تامین و حفظ پایداری آن نیازمند مشارکت هرچه بیشتر شهروندان در تحقق برنامه های مدیریت مصرف به منظور عبور از پیک بار در فصل گرم دارد.
مدیرعامل برق اهواز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در تابستان سال گذشته تلاش کردیم با اطلاع رسانی مناسب، تغییر زمان مصرف متناسب با ساعات پیک از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۸و پس از آن از غروب آفتاب تا ساعت ۲۳ به ساعت های اولیه صبح و روزهای تعطیل و همچنین برقراری ارتباط سازنده با مردم و صاحبان کسب و کار و ارائه الگوهای مصرف، عبور موفقی از پیک بار تابستان داشته باشیم و امیدواریم امسال نیز با استفاده از آن تجربیات و مشارکت و همراهی مردم عبور موفقی از پیک بار تابستان داشته باشیم.
شیاری ادامه داد:هدف از اجرای برنامه های مدیریت مصرف کاهش سطح رفاه شهروندان نبوده بلکه استفاده از ظرفیت ارزشمند مردم در تحقق پایداری شبکه و رفاه عمومی است بگونه ای که اگر هر مشترک معادل یک لامپ ۱۰۰وات اضافه را خاموش کند در مجموع در کلانشهر اهواز معادل ۶۰مگاوات ذخیره انرژی خواهیم داشت.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز ضمن دعوت از مشترکین به صرفه جویی حداکثری افزود: در صورتی که شهروندان در ساعت های پیک یا اوج مصرف در روزهای گرم، لوازم پرمصرف مانند لباسشویی، جاروبرقی، اتو و نظایر آنرا در مدار برق قرار ندهند،شبکه متاثر از همزمانی گرما و مصرف زیاد نشده و شاهد استمرار خدمات رسانی مطلوب خواهیم بود.
وی در ادامه بیان داشت:پدیده خشکسالی و گردو غبار چند سالی است که گریبان ما را گرفته و ضرورت دارد با جدی گرفتن توصیه های کارشناسان صنعت برق در کنار هم بتوانیم ناترازی تولید و مصرف در سطح کشور را جبران کرده و در راستای تحقق آسایش و رفاه و در نهایت جلب رضایت عمومی قدم برداریم.
عباس شیاری در ادامه بیان داشت: امروز یکشنبه ۱ خردادماه ۱۴۰۱شاهد مصرف ۲۰۲۴ مگاوات توسط مشترکین برق در کلانشهر اهواز بودیم که زنگ هشداری است که همکاران ما در بخش توزیع مثل همیشه با آمادگی کامل در صحنه حاضر باشند تا در صورت بروز هرگونه حادثه اتفاقاتی ناشی از مصرف زیاد و گرمای شدید هوا به ویژه در ساعت پیک یا اوج مصرف بتوانیم در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به رفع اشکال اقدام نماییم.
وی در پایان گفت: طرح های تشویقی مناسبی از سوی وزارت نیرو برای مشترکین کم مصرف در نظر گرفته شده است تا با رعایت الگوی مصرف بتوانیم کمبود برق و ناترازی موجود را با همکاری مردم با موفقیت پشت سر بگذاریم.

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار