طرح شفافیت قوای سه‌گانه برخلاف قانون است\

طرح شفافیت قوای سه‌گانه برخلاف قانون است

  • کد خبر: 2111102091
  • چاپ
  • انتشار: 21 ارديبهشت 1401 - 10:31

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح نمایش شفافیت است،کاملا واضح است که به نتیجه‌ای نمی‌رسد.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از ایرنا، احد آزادیخواه در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری به استناد ماده ۷۵ آیین نامه داخلی مجلس گفت: همه مردم مذاکرات مجلس را از رادیو می‌شنوند، اما مجلس باز قانع نیست و تاکید کرد که مجلس، تمام موسسات و دستگاه‌ها باید شفاف باشند. اما اینکه گفته می‌شود مجلس نمایش شفافیت می‌دهد، درست نیست بلکه این رویه عین شفافیت است.
همچنین مهرداد ویس کرمی نماینده مردم خرم آباد در مجلس در جریان بررسی پیشنهادات نمایندگان در مورد طرح شفافیت قوای سه گانه، گفت: آیا مسائل محرمانه صرفا منحصر به موارد نظامی و اهمیت امنیت غذایی کشور کمتر از اطلاعات نظامی است. آیا امروز موشک‌های اوکراین تعیین کننده است یا غلات و روغن اوکراین مسئله تعیین کننده در جنگ است؟
وی ادامه داد: آیا اعلام ذخایر استراتژیک یک کشور اهمیت کمتری از مسائل نظامی دارد؟ این طرح نمایش شفافیت است و آنچه که از این طرح به مجلس باز می‌گردد دو سوم رای می‌خواهد و آنچه به قوای دیگر مربوط است نصف به علاوه یک رای می‌خواهد.
نماینده مردم خرم آباد در مجلس با بیان اینکه این شفافیت نیست، خاطرنشان کرد: این طرح با اصول متعددی از قانون اساسی در تضاد است و کاملا واضح است که به نتیجه‌ای نمی رسد.
وی در پایان گفت: این راه نتیجه‌ای نخواهد داشت و ای کاش این بازی از ابتدا شروع نشده بود. چرا که اصل این طرح را نمایش شفافیت می‌دانم و از آنجا برخلاف شرع، قانون اساسی و اخلاق است راه به جایی نخواهد برد.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار