مقام معظم رهبری روز ۱۴ خرداد در حرم مطهر امام راحل سخنرانی می کند\

مقام معظم رهبری روز ۱۴ خرداد در حرم مطهر امام راحل سخنرانی می کند

  • کد خبر: 2111102078
  • چاپ
  • انتشار: 18 ارديبهشت 1401 - 12:55

دبیر ستاد مرکزی سالگرد رحلت امام خمینی (ره) اعلام کرد: مقام معظم رهبری روز ۱۴ خرداد سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در حرم مطهر امام راحل سخنرانی می‌کنند.

به گزارش استناد نیوز، محمد علی انصاری روز یکشنبه در جلسه ستاد مرکزی سالگرد رحلت امام خمینی (ره) گفت: برنامه رسمی ما از ساعت ۹ صبح ۱۴ خرداد شروع می شود اما با دفتر مقام معظم رهبری مکاتبه کردیم که اگر هماهنگ شد از ساعت ۸:۳۰ آغاز شود و روال برنامه ها هم این است که ابتدا یادگار امام سخنرانی خواهد و خیر مقدم خواهد گفت و سپس هم رهبر معظم انقلاب سخنرانی خواهند کرد.

این مسئول اظهار داشت: رئیس جمهور شب ۱۴ خرداد در حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران سخنرانی می‌کند.

انصاری اعلام کرد: جلسات ویژه ای با دفتر مقام معظم رهبری و سپاه پاسداران داشتیم که نشست های خوب و راهگشایی بود و درباره مباحث مختلف برای روز ۱۴ خرداد صحبت کردیم و از سوی دیگر جلسه ای خوبی هم با شهرداری تهران داشتیم.

وی افزود: سیاست های کلان ما برای برنامه سالگرد مشخص شده است و انشالله در ۱۴ خرداد دیگر فوتی های کرونایی روزانه نداشته باشیم؛ اما تلاش می کنیم برنامه هایی با توجه به این مسائل/پروتکل های بهداشتی/ داشته باشم.

این مسئول خاطرنشان کرد: دفتر مقام معظم رهبری اعتقاد دارند که مراسم اصلی در داخل حرم باشد و برخی دوستان نظرشان رو صحن آقا مصطفی بود اما نظر استمزاجی معظم له، صحن اصلی حرم است و باید براساس پروتکل های بهداشتی رفتار کنیم.

انصاری اضافه کرد: ما در صحن اصلی حرم صندلی خواهیم گذاشت و امسال محدودیت جا در داخل حرم و همینطور محدودیت کارت برای مدعوین خواهیم داشت.

وی افزود: صحن آقا مصطفی هم صندلی خواهیم گذاشت و صحن های شمالی و جنوبی برای استقرار مردم تمهیدات لازم انجام می شود.

به گفته این مسئول ما هر سال و قبل از ماه رمضان دعوت عام داشتیم اما دیدیم که اگر بخواهیم فراخوان عمومی بدهیم جمعیت چندصد هزار نفری را شاهد خواهیم دید؛ اما به خاطر رعایت پروتکل های بهداشتی یک جمعیت حداقلی ۱۵۰ هزار نفر را پیش بینی و به قرارگاه اعلام کردیم.

دبیر ستاد مرکزی سالگرد رحلت امام خمینی (ره) گفت: سفرای کشورهای خارجی و خبرنگاران در این مراسم شرکت می کنند و دنیا نگاهی ویژه به این مراسم دارد.

این مسئول ادامه داد: مراسم ما از شب ۱۴ خرداد شروع می شود و بحثی داشتیم که از شب ۱۳ برنامه داشته باشیم اما قرار شد شب ۱۴ خرداد مراسم با سخنرانی رئیس جمهور برگزار می شود.

وی افزود: ما در ۱۳ خرداد مراسم دعای ندبه داریم و یک هفته قبل ۱۴ خرداد پذیرای وزارت خانه ها و شخصیت ها برای ادای احترام هستیم اما باید از قبل به ما اعلام کنند.

انصاری خاطرنشان کرد : شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اگر موافقت کنند ما روز ۱۵ خرداد هم می توانیم در حرم برنامه ای برگزار و یکی از سران قوا را برای سخنرانی به این برنامه دعوت کنیم.

دبیر ستاد مرکزی سالگرد رحلت امام خمینی (ره) یادآور شد: تا ۱۴ خرداد فکر کنم ۲ جلسه دیگر خواهیم داشت و اگر تا آن روز وزارت بهداشت اعلام کرد که دیگر چیزی به اسم کرونا جامعه را تحت تاثیر نمی گذارد ‌یک جلسه فوق العاده برای برگزاری مراسم رحلت خواهیم داشت.

انصاری در بخش دیگری از سخنانش از استقامت به عنوان یکی از اصول انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: آمریکا و دشمنان نظام سعی دارند مقاومت ما را بشکنند تا با ما مقابله کنند و بی دلیل نبود که امام فرمودند این ها برای ۵۰ سال ما برنامه ریزی کردند.

وی افزود: کرسی های دانشگاهی در آمریکا برای مبارزه با اسلام تشکیل شده و تنها استقامت می تواند راه مقابله با آنان باشد و نباید بترسیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: برخی، ناهنجاری ها پیش می آورند تا مقاومت ها را بشکنند اما نترسید از دفاع کردن از امام و ولایت؛ چراکه امام یک منظومه است و نباید فقط به یک بعد شخصیت آن بپردازیم تا ایشان تبدیل به شخصیتی کاریکاتوری شود.

انصاری تصریح کرد: باور باید داشته باشیم امام وقتی زنده است که این منظومه امام را حفظ و از آن دفاع کنیم؛ باید پرچمدار تبلیغ برای امام راحل باشیم.

وی ادامه داد: بعد از ۲ سال تحمل سختی کرونا بار دیگر به زندگی عادی برگشتیم و باید بدانیم که در شرایط ویژه ای هستیم و اگر بخواهیم نسل دوم، سوم و چهارم بخواهند با آرمان های امام بیشتر آشنا شوند باید از ملامت ملامت کنندگان و از احساس ضعیف و سستی کنار دیگران به شدت پرهیز کنیم و در این راستا باید شناخت نسبی از شخصیت امام داشته باشیم.

به گفته انصاری، مکتب سیاسی امام را باید یک منظومه بنامیم که در آن اعتقادات، اخلاق، نهراسیدن از دشمنان و توجه به مردم از اصول آن است و اگر بخواهیم از امام راحل سخن بگوییم باید حداقل یک دوره صحیفه امام را بخوانیم.
دبیر ستاد مرکزی سالگرد رحلت امام خمینی (ره) افزود: باید شناخت نسبی از امام داشته باشیم که دچار برداشت سوری نشویم؛ امتحان یکی از سنت های الهی است و اینکه ما در مسیر زندگیمان و شناخت امام چقدر امتحان شدیم و راه امام را درست تبیین نکردیم این به خود ما بر می گردد.

وی خاطرنشان کرد: ما در هر مرحله از زندگی یک مرحله از امتحان و ابتلا داریم و باید مراقب باشیم در ابتلاها دچار سستی و ضعف در برابر دشمن نشویم.

این مسئول گفت: باید همبستگی خود را طبق دستورات الهی حفظ کنیم؛ چون اختلاف هر خانواده ای را از بین می برد؛ یک اختلاف عقیده خانواد را متلاشی کرده است.

وی اظهار داشت: اگر فکرهای نامشخص و شومی مثل داعش وجود دارد معلول اختلافات است؛ اما وحدت رمز پیروزی ما است چرا که یک نفر هم از جمع ما جدا شد به همان اندازه جامعه ضرر می کند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار