اعلام آمادگی مناطق آزاد برای حل مشکل مسکن در صورت واگذاری اراضی که در اختیار دولت است\

اعلام آمادگی مناطق آزاد برای حل مشکل مسکن در صورت واگذاری اراضی که در اختیار دولت است

  • کد خبر: 2111102068
  • چاپ
  • انتشار: 15 ارديبهشت 1401 - 15:20

رضائی کوچی از اعلام آمادگی مناطق آزاد برای حل مشکل مسکن ظرف سه سال، در صورت واگذاری اراضی و املاکی‌که در اختیار دولت است، خبر داد.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، محمدرضا رضائی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در آئین رونمایی و تحویل سند حدنگار جزایر "کیش، هندورابی، فارور کوچک و فارور بزرگ" ضمن قدرداني از تلاش هاي بي وقفه دبيرخانه شورايعالي مناطق آزاد، قوه قضاییه، سازمان ثبت اسناد و املاک كشور، گفت: از زمانی که سعيد محمد مشاور رييس جمهور مسوولیت دبیرخانه شورايعالي مناطق آزاد را برعهده گرفته اند شاهد اقدامات جديد و نويني در اين مناطق هستیم.
رضائي كوچي در ادامه تصريح كرد: گام هاي موثري از نظر بهبود شرايط زندگي وجذب سرمايه گذاري برای ساكنان مناطق آزاد برداشته شده كه سبب توسعه کشور عزیزمان خواهد شد.
وي با بيان اين كه بیش از 5 هزار کیلومتر در کشور نوار ساحلی داریم كه از شمال و جنوب به دریا متصل است، افزود: با استفاده از فرصت هاي دریا، شهرهای جدیدی در نوار ساحلي كشور، ساخته مي شود.
به گفته رضائي كوچي سفارش ما به دولت و شخص وزير راه و شهرسازی این بو كه به جای توسعه شهرهایی در مراکز کشور، اين شهرها را به سمت نوار ساحلی هدايت كنند.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطر نشان كرد: در دنیا بزرگترین و زیباترین شهرها در کنار دریا ساخته شده و چون ما اقتصاد دریا را به خوبی درك نكرديم امروز متاسفانه فقیرترین مردم کشور ما در حاشیه دریا زندگی می کنند.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، افزود: كساني در جزایر زندگی می کنند كه از نظر اقتصادی شرایط مطلوبی ندارند و اين مهم به معنی آن است که ما به اقتصاد دریا محور کمتر توجه کردیم و از این فرصت خدادادي كه بیش از 5 هزار کیلومتر نوار ساحلی داريم به خوبی استفاده نشده است.
محمدرضا رضائي كوچي اظهار داشت: در جریان قانون جهش مسکن متوجه شدیم که بسیاری از زمین ها در اختیار دولت نیستند و افراد مختلف به شکل های متعددی این زمین ها را تصرف و در اختیار خود درآورده اند و همین موضوع سبب افزایش قیمت زمین در شهرها شده است.
وي با اشاره به جلسه دبير شورايعالي مناطق آزاد در وزارت راه و شهرسازی مبني بر اين كه زمين هاي جزایر، در حاشیه نوار ساحلی و در مناطق آزاد كه در اختیار دولت مي باشد و زمينه جذب سرمایه گذاري براي تولید مسكن فراهم است مورد توجه قرار گيرد، اظهار داشت: با تحقق اين مهم کسانی که در جزایر و در مناطق محروم حاشیه دریاها زندگي مي كنند صاحب مسکن مي شوند.
رضائي كوچي بيان داشت: با استفاده از زمین های دولت و همكاري بخش خصوصی مي توانيم نسبت به ساخت خانه اقدام كنيم و در اختیار مردم قرار دهیم.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بيان اين كه همه ظرفیت ها برای ساخت مسکن حداقل یک میلیون واحد در سال آماده است، افزود: اراده مجلس و دولت براي انجام اين کار بزرگ را محقق مي كند و اشتغالزايي را به دنبال خواهد داشت.
وي تاكيد كرد: بیش از 360 هزار میلیارد تومان تسهیلاتی که بانک ها برای مسکن پرداخت می کنند و علاوه بر منابع دولتی که به صورت قرض الحسنه قرار است به صندوق مسکن واریز شود، تسهیلات ارزان قیمت حدود 10 درصد را در اختیار مردم قرار خواهيم داد.
محمدرضا رضائي كوچي در رابطه با تلاش دبير شورايعالي مناطق آزاد در حوزه تنظیم بازار و نگاه بلند و قابل تحسینی كه دارند، گفت: مسکن در اين مناطق و جزایر کشور که سرمایه های اصلی كشور هستند مورد توجه ويژه قرار گيرد.
رضائي كوچي از حسن بابایی رييس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور که یک فرد ولایتمدار و با پشتکار هستند از همراهی خوبی كه در این موضوع داشتند، اظهار داشت: با مشخص شدن زمین های دولتی و حقوقي و زمین های مردم؛ هم مردم به حقوق خود دست پیدا می کنند و هم حقوق دولت در این طرح پایش دیده می شود و شرایط سرمایه گذاری برای توسعه در كشور فراهم مي شود.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار