خلیج فارس از جنبه های مختلف دارای اهمیت راهبردی است\

خلیج فارس از جنبه های مختلف دارای اهمیت راهبردی است

  • کد خبر: 2111102031
  • چاپ
  • انتشار: 10 ارديبهشت 1401 - 18:08

معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اعلام اینکه خلیج فارس از جنبه های مختلف دارای اهمیت راهبردی است، گفت: خلیج فارس، قلب جهان اسلام است و این نکته را باید با توجه به جغرافیای تاریخ این منطقه، مد نظر داشت.


به گزارش استناد نیوز، امیر مجید فخری معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در نمایشگاه روز ملی خلیج فارس اظهار داشت: این نمایشگاه با هدف ارائه دستاوردها مطالعات و طرح‌های انجام شده با موضوع خلیج فارس در حوزه‌های گوناگون برگزار شده است.
وی افزود: خلیج فارس قلب جهان اسلام است و این نکته‌ای است که با توجه به جغرافیای تاریخ این منطقه، باید آن را مد نظر داشت.
رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح تاکید کرد: خلیج فارس، از جنبه‌های مختلف دارای اهمیت راهبردی است که ویژگی‌های ژئوپلیتیک، اقتصاد، ذخایر عظیم نفت و گاز و همچنین ویژگی فرهنگی و انسانی منطقه را در طول تاریخ مورد توجه کشورهای استعمارگر قرار داده است.
امیر فخری با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص نقش اقوام مختلف در دفاع مقدس گفت: اقوام و پیروان ادیان مختلف در عرصه‌های مختلف دفاع از کشور حضور داشته‌اند تا امروز همچنان این کشور مستقل و مقتدر باقی بماند؛ و امروز نیز یاد همه مدافعان خلیج فارس، آنهایی که با قلم، سلاح، فکر و احساساتشان مدافع این آب و خاک هستند را گرامی می‌داریم.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار