بیش از ۲۷۰ هزار سرعت غیر مجاز در جاده‌های مازندران ثبت شده است\

بیش از ۲۷۰ هزار سرعت غیر مجاز در جاده‌های مازندران ثبت شده است

  • کد خبر: 2111102027
  • چاپ
  • انتشار: 10 ارديبهشت 1401 - 14:30

از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۲۷۰ هزار تخلف سرعت غیرمجاز در جاده‌های مازندران به وسیله سامانه ثبت تخلفات جاده‌ای ثبت شده است.


به گزارش استناد نیوز، رئیس اداره مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۰ میلیون تردد در سامانه‌های ثبت تخلف سرعت استان مازندران ثبت شد که از این میان بیش از ۲۷۱ هزار تردد با سرعت غیرمجاز صورت گرفته است.
محسن هاشمی افزود: به عبارتی کمتر از یک درصد تردد‌ها با سرعت غیرمجاز بوده است که با همکاری پلیس راهور ناجا اعمال قانون و جریمه شده‌اند.
او تصریح کرد: بر اساس اطلاعات به دست آمده از این سامانه‌ها بیشترین تخلفات سرعت در محور‌های رامسر چابکسر و برگشت، محور بابل-هادی شهر- بابلسر و برگشت، آزادراه چالوس – مرزن اباد و برگشت، محور بابل-گتاب-گلوگاه و کمربندی تنکابن ثبت شد.

هاشمی خاطر نشان کرد: مطالعات ترافیکی و بررسی تصادفات در استان نشان داده یکی از اصلی‌ترین علل تصادفات فوتی و جرحی درمازندران سرعت بالا و غیر مجاز وسائل نقلیه می‌باشد.

وی ادامه داد: با توجه به تراکم جمعیتی در استان و گذر محور‌های بین شهری از مناطق روستایی و کشاورزی، تداخل جریان تردد وسائل نقلیه با ماشین آلات کشاورزی و عبور عرضی عابرین پیاده هم مزید بر علت شده که سرعت بالا و غیر مجاز وسائل نقلیه تبعات ناگواری بیشتر و شدید تری را سبب شود به همین دلیل یکی از اهداف اصلی و دارای اولویت این اداره کل، کنترل رفتار مخاطره آمیز رانندگان از جمله سرعت غیر مجاز با استفاده از سامانه‌های حمل و نقل هوشمند از جمله سامانه ثبت تخلفات تردد می‌باشد.

رئیس اداره مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: این سامانه‌ها قابلیت تشخیص انواع تخلفات از جمله سرعت لحظه‌ای غیر مجاز در محل نصب سامانه، سرعت غیر مجاز متوسط در طول مسیر‌ها بین دو سامانه، تخلف عدم تردد از بین خطوط و عدم رعایت فاصله طولی با برخودروی جلویی را دارند.

هاشمی افزود: در راستای ارتقا ایمنی تردد در محور‌های استان و برای کنترل سرعت مجاز رانندگان و همچنین رفتار‌های مخاطره‌آمیز آنان اقدام به نصب، راه‌اندازی و توسعه سامانه‌های ثبت تخلف سرعت در محور‌های شریانی و اصلی استان نمود.

وی همچنین اظهار داشت: تمامی محور‌های اصلی و شریانی استان به سامانه‌های ثبت تخلفات تردد با قابلیت پلاک خوانی مجهز شده وامید آن می‌رود با بهره برداری از این سامانه‌ها شاهد کاهش تصادفات با شدت بالا و به تبع آن کاهش تلفات انسانی در سطح محور‌های استان مازندران باشیم.

هاشمی ادامه داد: در حال حاضر ۱۱۳ سامانه منصوب در محور‌های استان در حال رصد سرعت وسایل نقلیه در محور‌های استان می‌باشند که این تعداد تا پایان نیمه اول سال جاری به ۱۴۰ سامانه خواهد رسید./ منبع : صدا و سیما

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار