خلیج فارس تنها یک جغرافیا نیست، بلکه یک هویت است\
  • وزیر فرهنگ و ارشاد مطرح کرد؛

خلیج فارس تنها یک جغرافیا نیست، بلکه یک هویت است

  • کد خبر: 2111102021
  • چاپ
  • انتشار: 10 ارديبهشت 1401 - 09:18

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید براینکه خلیج فارس تنها یک جغرافیا نیست، بلکه یک هویت است، گفت: خلیج فارس سند تاریخی مردمانی است که سینه فراخ آنان از چهره های مصممشان پرحرارت تر و صلابت نگاه شان گواه عزم و باورشان است.


به گزارش استناد نیوز، در پیام محمد مهدی اسماعیلی به مناسبت دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس، به دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری خلیج فارس آمده است:م نت خدای بخشنده و مهرگستر را که فرصت زیستن در دیاری به ما عنایت کرد که مزین به نام خلیج فارس، آبراه صلح، عدالت، عشق و از خودگذشتن است.
خطه ای به عمر تاریخ که همچون ستاره ای درخشان، شوکت و عزت مشرق زمین بوده و امواج پر خروشش به قدرت تمام تمدن های بشریت است و به برکت خون پاک شهیدان این سرزمین تا ابد پابرجا خواهد ماند.
خلیج فارس و نام بلند آوازه‌اش آنچنان دیرینه است که از آن به عنوان گهواره تمدن بشر یاد می شود .
به راستی که خلیج فارس تنها یک جغرافیا نیست، بلکه یک هویت است. سند تاریخی مردمانی است که سینه فراخ آنان از چهره های مصممشان پرحرارت تر و صلابت نگاه شان گواه عزم و باور ایشان است.
عزت این دیار به همت والای مردان و زنانی از قبیله غیرت گره خورده که اینچنین گوی معرفت از عالمی ربوده است.
روز ملی خلیج فارس روز گرامیداشت تمدن ملتی است که از دیرباز پرچمدار یکتا پرستی و عدالت بوده و این پرچم را با جان و دل در مقابل تمام دسیسه ها و نیرنگ ها پیوسته برافراشته نگاه داشته اند و در صیانت از داشته های تاریخی و فرهنگی این مرز پرگهر از هیچ ایثاری دریغ نکرده و نمی کنند.
امروز به مناسبت دهم اردیبهشت، خلیج فارس میزبان دریا دلانی است که یاد آور نام بزرگ این پاره تن سرزمین مان هستند، دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس مفتخر است که پاسدار هویت ملی ایران زمین باشد؛ چرا که خلیج فارس نقطه تلاقی تعلق همه ملت و جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس شاهد این حمیت است.
بر این باوریم که همواره محققان، هنرمندان، نویسندگان و اهالی فرهنگ، هنر و رسانه مظهر حمایت و اعتبار کشور هستند و حضور گرانسنگ آنان در اعتلای این جشنواره اعتباری مضاعف بر این رویداد می بخشد و بر درخشش آن می افزاید. امید است همواره سعادت و سلامت قرین ایام تان باشد

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار