دولت خود را ملزم به اجرای منویات مقام معظم رهبری می‌داند\
  • رئیس جمهوری؛

دولت خود را ملزم به اجرای منویات مقام معظم رهبری می‌داند

  • کد خبر: 2111101997
  • چاپ
  • انتشار: 07 ارديبهشت 1401 - 13:15

رئیس جمهور گفت: دولت خود را ملزم به اجرای منویات مقام معظم رهبری می‌داند و همه اجزای دولت وظیفه دارند تا برای تحقق فرامین ایشان تلاش کنند.


به گزارش استناد نیوز، آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت به بیانات راهبردی رهبر معظم انقلاب در دیدار روز گذشته با دانشجویان و فعالان تشکل‌های دانشجویی در خصوص اهمیت و جایگاه علم و فرهنگ با محوریت دانشگاه اشاره کرد و همه اجزای دولت را موظف به تلاش برای تحقق فرامین ایشان دانست.
رئیس جمهور، حفظ هویت علمی، دینی و انقلابی دانشگاه را مهمترین دغدغه مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری در این دیدار دانست و گفت: دشمن همواره تلاش کرده تا هویتی که دانشگاه به برکت انقلاب اسلامی به دست آورده، مخدوش کند و همه ما وظیفه داریم مانع اجرای این نقشه شوم شویم.
آیت‌الله رئیسی، امیدبخشی به دانشجویان را از دیگر دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب بیان کرد و افزود: یکی از مشکلات دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی، اشتغال است که باید وزارت علوم با همکاری وزارت‌خانه‌های صنعت، معدن و تجارت (صمت) و تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای این مسأله برنامه‌ریزی کنند.
رئیس جمهور با تأکید بر اینکه دولت مجری منویات مقام معظم رهبری خواهد بود، از معاون علمی خود و وزیر علوم خواست با همکاری بخش‌های مرتبط، راهکارهای اجرای بیانات مقام معظم رهبری را بررسی و پیگیری کنند.
آیت‌الله رئیسی ساماندهی وضعیت خوابگاه‌ها را نیز امری مهم و ضروری دانست و وزارت علوم و سازمان برنامه و بودجه را مأمور رسیدگی فوری به این مسأله کرد.
قوه مجریه از دانشگاه نیز به عنوان «اتاق فکر دولت» یاد کرد و از استادان دانشگاه و دانشجویان خواست که به صورت مسأله‌محور موضوعات مهم کشور از جمله مباحث مربوط به آب، قاچاق کالا، توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و جلوگیری از خام‌فروشی را بررسی و برای حل آنها راهکار ارائه دهند.

 

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار