رژیم صهیونیستی دستور بازداشت اداری برای 550 نفر از فلسطینیان را صادر کرد\

رژیم صهیونیستی دستور بازداشت اداری برای 550 نفر از فلسطینیان را صادر کرد

  • کد خبر: 2111101989
  • چاپ
  • انتشار: 07 ارديبهشت 1401 - 07:25

باشگاه اسیران فلسطینی سه‌شنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد که رژیم صهیونیستی از آغاز سال جاری میلادی (۲۰۲۲) تاکنون ۵۵۰ مورد دستور بازداشت اداری برای فلسطینیان صادر کرده‌ است.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، در بیانیه باشگاه اسیران فلسطینی آمده است، ۲۴۰ مورد دستور بازداشت اداری صادر شده برای افراد جدید بوده و بقیه موارد نیز دستور تمدید بازداشت اداری بوده است.
در بیانیه باشگاه اسیران فلسطینی هشدار داده شده است که در صورت تداوم این روند تا پایان سال مجموع فلسطینیانی که علیه آنها بازداشت اداری صادر خواهد شد، به ۷۰۰ نفر خواهد رسید.
این بیانیه افزوده است: مقامات اسرائیلی در تلاش هستند تا مواجهه کنونی فلسطینیان با نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست را تضعیف کنند، به ویژه اینکه برخی از کسانی که دستگیر شدند، جوانانی هستند که هرگز تحت بازداشت اداری قرار نگرفته‌اند و این درصد نسبت به دوره‌های قبل در حال افزایش است.
باشگاه اسیران فلسطینی با بیان اینکه این موضوع دیگر محدود به گروه بزرگی از بازداشت شدگان سابق نیست، خاطرنشان کرد: این تشدید نشان از احتمال حرکت زندانیان به سمت اعتصاب غذا است.
"بازداشت اداری" اصطلاحی است که بر اساس آن رژیم اشغالگر اسرائیل بدون اتهام و محاکمه، فلسطینی‌ها را برای مدتی نامحدود راهی زندان می‌کند.
رژیم اشغالگر بازداشت اداری را به ابزاری دائمی در تعامل با فلسطینی‌ها و مجازات گروهی آنان تبدیل کرده، به گونه‌ای که از سال ۱۹۶۷ تاکنون بیش از ۲۳ هزار دستور بازداشت اداری از جمله بازداشت‌های جدید و یا تمدید آن را صادر کرده است.

 

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار