مخالفت رئیس جمهور با تعطیلات سراسری / مقابله با اشرار توسط پلیس یک ضرورت است\

مخالفت رئیس جمهور با تعطیلات سراسری / مقابله با اشرار توسط پلیس یک ضرورت است

  • کد خبر: 2111101737
  • چاپ
  • انتشار: 16 بهمن 1400 - 15:30

 رئیس جمهور ضمن تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی بخصوص در مراسم ها با تعطیلات سراسری مانند آن چه در گذشته صورت میگرفت مخالفت کرد و تصمیم گیری برای اعمال محدودیت های منطقه ای را بر اساس شرایط برعهده مسئولین استانی گذاشت.

به گزارش استناد نیوز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی  روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد نوع اعمال محدودیت‌ها در شرایط قرمز کرونایی، گفت: هر شهر و بخشی که دچار مشکل می‌شود باید مسئولین استانی در همان محدوده نسبت به اعمال محدودیت و یا تعطیلی تصمیم‌گیری کنند و این موضوع نباید مثل گذشته جنبه عمومی و سراسری داشته باشد.

وی افزود؛ با توجه به شیوع سویه اُمیکرون و شرایط متفاوت و خاصی که نسبت به سویه‌های قبلی دارد، می‌توان تعریف جدیدی برای شهرهای قرمز ارائه داد و البته تا زمانی که این تعریف انجام نشده است، همچنان مقررات قبلی برای شهرهای قرمز موضوعیت دارد.

رئیس‌جمهور با تاکید بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی گفت: مسئولین بهداشتی باید با جدیت نظارت کنند تا در اجتماعات به‌ویژه در اماکن زیارتی شیوه‌نامه‌های بهداشتی با دقت رعایت شود.

رئیسی با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی در حمل‌ونقل شهری به ویژه در مترو، گفت: حمل‌ونقل عمومی از زمینه‌های ابتلای مردم به بیماری کرونا است، لذا ضرورت دارد مسئولان، دقت و نظارت دقیق‌تری دراین زمینه داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت شهادت مأمور نیروی انتظامی توسط اراذل و اوباش در شیراز اظهار داشت: پلیس در ارتباط با مردم باید ضمن اقتدار از مهربانی و تدبیر برخوردار باشد اما مقابله با اشرار و کسانی که جان و ناموس مردم را به خطر می‌اندازند یک ضرورت است و لازم است از نظر حقوقی و قضایی از اقدامات پلیس نیز پشتیبانی شود.

آیت‌الله رئیسی تاکید کرد: مقابله با اشرار و کسانی که با شرارت امنیت مردم را به خطر می‌اندازند خواست مردم است و باید با آنان مقابله و از جان و ناموس مردم نیز حفاظت کرد.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار