شهید سلیمانی در برابر هیچ زورگویی سرخم نکرد/ حاج قاسم شاگرد اول مکتب امام است\

شهید سلیمانی در برابر هیچ زورگویی سرخم نکرد/ حاج قاسم شاگرد اول مکتب امام است

  • کد خبر: 2111101694
  • چاپ
  • انتشار: 12 دی 1400 - 10:02

رییس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه مکتب حاج قاسم اعتقاد به مردم باوری و خداباوری است گفت که حاج قاسم سلیمانی در برابر هیچ ابرقدرت و زورگویی سرخم نکرد و در مقابل آنها تا آخرین نفس ایستاد و نقشه آنها را خنثی کرد.

به گزارش استناد نیوز ، «محمد باقر قالیباف»  در ابتدای جلسه علنی روز یکشنبه (۱۲ دی) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود گفت: فرارسیدن سالروز شهادت مرد میدان سردار پر افتخار اسلام و محبوب دل مردم ایران و تمامی مستضعفین جهان شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به ملت شریف ایران و تمام کسانی که به آرمان عدالت گستری، آزادی خواهی و رفع ظلم و تبعیض از جهان باور دارند و در این مسیر گام برداشتند تسلیت و تعزیت می‌گویم.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: خون شهید راه خود را در زمین آسمانها پیدا می‌کند و این وظیفه ماست تا بتوانیم با فهم درست از سیره شهید و منطق عمل، اندیشه‌ی زندگی و فکر خود را با او منطبق  و سازگار کنیم و خود را از انحراف و تند روی یا کندروی ها دور کنیم.

وی با بیان اینکه بزرگترین ظلم به حاج قاسم تقلیل دادن او از یک مکتب و مدرسه درس آموز به سطح یک ژنرال شجاع و یک فرد مبارزه است، اظهار کرد: حاج قاسم مکتب است زیرا ابعاد گوناگون زندگی او بر اساس راه و روشی تنظیم شده بود که امام راحل با فهم دقیق خود از اسلام ناب محمدی به ما آموخت. حاج قاسم شاگرد اول مکتب امام است و این مکتب که تا روز با همراهی و فداکاری ملت ایران نجات‌بخش و راهگشا بوده است، بر دو اصل خداباوری و مردم باوری استوار است.اگر حاج قاسم در سالهای عمر شریف و با برکت خود توانست فاتح میدان های بزرگ شود به این دلیل بود.

قالیباف ادامه داد: همچنین اخلاق کم نظیر او و اعتقاد قلبی به توانایی مردم و همچنین باور عمیق و برخاسته از آموزه‌های دینی و اصل ما می‌توانیم در یک شخص جمع شده بود و امروز نیز به برکت خون او و خون مجاهدان مخلصی همچون شهید ابومهدی المهندس، آمریکا در آستانه اخراج کامل از منطقه قرار گرفته است و با پشتبانی ملت‌های منطقه انشالله این امر به زودی به طور کامل محقق خواهد شد.

وی تصریح کرد: مردم باوری در مکتب سلیمانی یعنی در هر لحظه فقط در اندیشه حل مشکلات مردم بودن و پرهیز کردن از هر فرع و حاشیه‌ای که انسان را از حل مشکلات مردم دور کند. مردم باوری یعنی مشکلات فقط با مشارکت مردم قابل حل است.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم باوری یعنی اینکه مشکلات فقط و فقط با همراهی و مشارکت همه جانبه خود مردم قابل حل است، تاکید کرد: هر کسی که مردم را از حضور فعال باز دارد و یا نقش آنها را نادیده بگیرد و یا آنها را دسته بندی و فرقه بندی کند، بی گمان شکست خواهد خورد.

قالیباف در ادامه با یادآوری این مطلب که حاج قاسم در هر میدانی که حاضر می شد مایه امیدواری و اعتماد به نفس مردم بود، گفت: او که در مکتب خمینی(ره) «ما می توانیم» و حل مشکلات با مشارکت عموم مردم را آموخته بود هرجا که قدم می گذاشت نیروهای مردمی را سرشار از باور راستین به نیروی خود و با اتکا به نیروی لایزال الهی می کرد. خداباوری سلیمانی به معنای رعایت اخلاق و حدود شرعی در هر امری حتی در مواجهه با دشمنان و به معنای باور عملی به سنت های الهی است.

وی ادامه داد: همان سلیمانی که در مقابل پابرهنگان و مستضعفان دست ارادت بر سینه می گذاشت و تعظیم می کرد، در برابر هیچ ابرقدرت و زورگویی سر خم نکرد و در مقابل آنها تا آخرین نفس ایستاد و نقشه آنها را خنثی کرد.

قالیباف تصریح کرد: همان سلیمانی که شیر بیشه مبارزه و نبرد با ظالمان بود، با دقت و هوشمندی فراوان بر مسائل سیاسی اشراف داشت و از ابعاد آن آگاه بود و این فراست را برای در هم کوبیدن دشمن به کار می گرفت. سلیمانی به جای سخت گیری با مردم، بر خود سخت می گرفت و با مردم مهربان و متواضع بود.

قالیباف با بیان اینکه با پیروی از مکتب سلیمانی و با اتکا به دو اصل خداباوری و مردم باوری می توان بر مشکلات غلبه کرد، اظهار داشت: همین منطق را که بارها در ۴ دهه اخیر، رهگشا و موفقیت آمیز بوده است، می توان در سایر عرصه ها نیز به کار ببندیم.

ریس مجلس شورای اسلامی در پایان نطق خود فرا رسیدن اولین سالروز درگذشت علامه مصباح یزدی را تسلیت گفت و خاطرنشان کرد: علامه مصباح یزدی در سال‌های عمر خود نقش مهمی را در راستای ترویج معارف اسلام و حراست از مبانی فکری انقلاب اسلامی ایفا کردند که درگذشت ایشان را به همه ملت عزیز و به ویژه به تمامی شاگردان و دوستداران ایشان تسلیت می گویم.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار