20 شهرستان مازندران در وضعیت آبی کرونا\

20 شهرستان مازندران در وضعیت آبی کرونا

  • کد خبر: 2111101686
  • چاپ
  • انتشار: 27 آذر 1400 - 11:00

2 شهر تنکابن و رامسر در تازه‌ترین به‌روزرسانی نرم‌افزار ماسک وزارت بهداشت در وضعیت زرد کرونایی و بقیه شهرها در وضعیت آبی قرار گرفتند.

به گزارش استناد نیوز، سامانه ماسک متعلق به وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تازه‌ترین گزارش خود از وضعیت کرونایی کشور ، ۲۰ شهرستان مازندران را آبی و ۲ شهرستان دیگر را زرد ارزیابی کرده است.هفته گذشته تعداد مناطق زرد مازندران سه شهرستان بوده است.

طبق ارزیابی این سامانه طی یک هفته گذشته  شهرستان های گلوگاه، بهشهر ، نکا و نور از وضعیت زرد کرونایی به معنای خطر متوسط خارج شدند و به رنگ آبی کرونایی در آمدند.

همچنین طبق این ارزیابی شهرستان تنکابن که پیش تر رنگ آبی کرونایی داشت با افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹  وارد وضعیت خطر متوسط شد و رخ کرونایی این شهرستان زرد گشت.

نکته قابل توجه در ارزیابی سامانه ماسک  وضعیت شهرستان رامسر است که از ۱۶ مهر به عنوان تنها شهرستان باقیمانده مازندران  بعد از موج پنجم کرونا در وضعیت نارنجی، از این رنگ خارج و به رنگ زرد کرونایی در آمد ولی اکنون با  گذشت بیش از ۲ ماه همچنان در وضعیت خطر متوسط کرونایی قرار دارد و تنها شهرستان استان است که رنگ آبی کرونایی را به خود ندیده است.

طبق ارزیابی جدید سامانه ماسک در حال حاضر شهرستان های آمل، بابل، بابلسر، میاندورود، ساری، نکا، بهشهر، گلوگاه، سیمرغ، قائم‌شهر، جویبار، فریدونکنار، محمودآباد، کلاردشت، عباس آباد، نوشهر، چالوس، سوادکوه و سوادکوه شمالی در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند و وضعیت شهرستان های تنکابن و رامسر زرد است.

رنگ زرد به معنای خطر متوسط محسوب می شود. مناطقی که با این رنگ مشخص می شوند به این معناست که در آنجا بستری روزانه کرونایی در بیمارستان ها بین چهار تا ۶ نفر از میان هر یکصد هزار نفر جمعیت است.

رنگ آبی در فرهنگ ستاد مقابله با کرونا به معنی خطر کم است. این رنگ به مناطقی داده می شود که آمار بیماران کرونایی بستری روزانه در آنجا ۲ نفر به ازای هر یکصد هزار نفر جمعیت باشد.

 بر اساس اعلام دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل در شبانه روز گذشته آمار مجموع بستری‌های کرونایی استان با ۴۷ بیمار جدید به ۳۲۹ نفر رسید. طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ نفر دیگر از شهروندان مازندرانی هم به خاطر ابتلا به کرونا جان باختند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار