جشن پایان منازل غیر مقاوم کشور در سال ۱۴۱۰/ مدیر کل جدید بنیاد مسکن مازندران معرفی شد\

جشن پایان منازل غیر مقاوم کشور در سال ۱۴۱۰/ مدیر کل جدید بنیاد مسکن مازندران معرفی شد

  • کد خبر: 2111101590
  • چاپ
  • انتشار: 22 مهر 1400 - 13:33

رئیس بنیاد مسکن کشور، گفت: امروز شاهدیم که تعداد واحدهای مسکونی روستایی مقاوم‌سازی، بهسازی و بازسازی‌شده به حدود 50 درصد در کل کشور رسیده که طبق برنامه در سال 1410 دیگر واحد غیر مقاوم در روستاها نخواهیم داشت.

به گزارش استناد نیوز و به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران، مراسم تودیع محمد خانی نوذری و معارفه علی‌اصغر آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن مازندران با حضور اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، مهدی رازجویان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سلیمانی کوتنایی مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن استان و جمعی از معاونین و مدیران بنیاد مسکن استان و دیگر مسئولین و مدعوین در سالن سلمان هراتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

بهسازی 50 درصد از واحدهای مسکونی روستایی در کشور

دکتر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در این مراسم با اشاره به اهداف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یا به عبارتی حساب 100 حضرت امام (ره) یادگار ارزشمندی از امام (ره) است که در 21 فروردین سال 1358 با فرمان تاریخی ایشان تأسیس و تاکنون اثرات و ثمرات ارزشمندی داشته است.

وی افزود: در سال 1384 تعداد واحدهای مسکونی روستایی کشور که مقاوم ساخته‌شده بودند 7 درصد بوده اما از آن سال به بعد هرساله 200 هزار واحد مسکونی در روستاها بهسازی و نوسازی شده‌اند و امروز شاهدیم که تعداد واحدهای مسکونی روستایی مقاوم‌سازی، بهسازی و بازسازی‌شده به حدود 50 درصد در کل کشور رسیده که طبق برنامه در سال 1410 دیگر واحد غیر مقاوم در روستاها نخواهیم داشت.

رئیس بنیاد مسکن کشور به خدمات بنیاد مسکن در بازسازی شهر بم اشاره کرد و گفت: در بازسازی شهر زلزله‌زده‌ی بم که فاجعه‌ی ملی بزرگی بود، بنیاد مسکن نقش بی‌بدیلی را ایفا نمود.

وی بیان داشت: با اجرای طرح هادی در روستاها می‌توان از ساخت‌وسازهای بی‌رویه پیشگیری کرد، در این راستا تاکنون 40 هزار روستا در سطح کشور دارای طرح هادی بوده و تمامی آن ها دارای نقشه معابر هستند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور افزود: مهندس خانی نوذری از مدیرانی است که خود را وقف بنیاد مسکن جهت خدمت به مردم نموده است و از وجود ایشان در کشور به شایستگی استفاده و مهندس آسمانی مقدم که از مدیران برتر کشور می‌باشد در استان مشغول خدمت خواهد شد.

وی ادامه داد: امیدوارم بتوانیم در مسئولیت‌های محوله به بهترین نحو خدمت نماییم و خدمت‌گزار خوبی برای مردم باشیم.

دکتر مهدی رازجویان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران نیز در سخنانی از زحمات مهندس خانی نوذری و همکارانش در سال‌های گذشته قدردانی نمود و از مهندس علی‌اصغر آسمانی مقدم مدیرکل جدید بنیاد مسکن انقلاب استان مازندران خواستار توجه بیش‌ازپیش این بنیاد به مردم شریف استان به لحاظ موقعیت بسیار خاص مازندران ازنظر ارزش اراضی و تقاضای بسیار زیاد ساخت‌وساز و دغدغه‌های موجود در بخش مسکن محرومین شد.

بازسازی 25000 واحد مسکونی روستایی بدون اعتبار

مهندس محمد خانی نوذری، مدیرکل اسبق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در بیاناتی به تشریح عملکرد 4 ساله‌ی خود و همکارانش اشاره کرد و گفت: استان مازندران دارای 3200 روستا و 2800 روستای بالای 20 خانوار بوده و 60 درصد جمعیت در روستاها زندگی می‌کنند.

وی افزود: بنیاد مسکن در حال حاضر 7 نوع خدمات در روستاها ارائه می‌دهد که مهم‌ترین آن تهیه و اجرای طرح‌های هادی و بهسازی معابر روستایی است.

خانی اظهار داشت: بارونق اقتصاد و معیشت در روستا می‌توان شاهد عدم مهاجرت روستاییان به شهرها بوده که ایجاد توسعه‌ی پایدار در روستاها یکی از اقداماتی است که بنیاد مسکن با اجرای طرح «منظومه روستایی» به دنبال آن است. وی بیان داشت: بنیاد مسکن مازندران با 310 کارمند در این 4 سال توانستند در جذب اعتبارات عمرانی بیش از 1000 میلیارد فعالیت نمایند که این توانی برابر 3000 کارمند است. وی تصریح کرد: در بخش کمک‌های بلاعوض و مسکن محرومین و ساخت مسکن روستایی، در این 4 سال گذشته توانستیم 25000 واحد مسکن روستایی را بدون اعتبارات بازسازی، مقاوم‌سازی و نوسازی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه مسکن شهری در طرح اقدام ملی، خوشبختانه با اعتمادی که به بنیاد مسکن بود ، راه و شهرسازی این طرح را به بنیاد مسکن محول نمود که در این استان تاکنون حدود 8000 نفر ثبت‌نام نموده و 5000 نفر نیز دارای تائید استعلامات سه‌گانه و بارگذاری مدارک در سامانه شدند.

مدیرکل اسبق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران ادامه داد: زمین‌های مناسبی از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفت که حدود 1000 واحد به‌صورت بنیاد ساخت در دست اقدام این بنیاد می باشد که در بخش مسکن طبق برنامه‌ریزی ریاست محترم جمهور در سال جاری و آتی انشالله 20 هزار واحد در استان مازندران (بخشی در مسکن روستایی و بخشی در مسکن شهری) تحقق پیدا کند.

تلاش برای خدمت به مردم

مهندس آسمانی مقدم ضمن قدردانی از زحمات مهندس خانی نوذری در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران، همچنین تشکر از تصمیم دکتر نیکزاد و شورای مرکزی بنیاد مسکن با معرفی خود، به ارائه تجربیات کاری خود در سال‌های خدمت در بنیاد مسکن پرداخت.

وی شرط موفقیت سازمان را در گرو کار گروهی و همکاری تمامی مجموعه‌ی سازمان دانست و گفت: فعالیت‌های بنیاد مسکن مازندران تنها با دست‌به‌دست هم دادن تمامی همکاران به‌صورت واحد به نتایج مطلوب خواهد رسید، لذا مجموعه‌ی این بنیاد باید با کمک هم و رهنمودهای دکتر نیکزاد و همگام باسیاست‌های دولت، به هدف غایی خود دست یابد. وی خواستار تلاش بیش‌ازپیش کارمندان بنیاد مسکن مازندران در جهت خدمتگزاری به مردم و پیشبرد اهداف مقدس جمهوری اسلامی ایران و اهداف نهاد انقلابی بنیاد مسکن شد.

لازم به ذکر است در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین سلیمانی کوتنایی مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن مازندران سخنانی در خصوص ارزش و اهمیت خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی و خیر رساندن به مردم در مقام مدیر یک ‌نهاد انقلابی چون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیان نمود.

خاطرنشان می شوم علیرضا قلی نژاد معاون بازسازی و مسکن روستایی به نمایندگی از کارکنان بنیاد مسکن استان از مهندس خانی نوذری به‌پاس زحمات ارزنده ایشان در سال‌های مسئولیت وی در بنیاد مسکن استان (از 1396 الی 1400) قدردانی و برای مهندس آسمانی مقدم در ادامه‌ی این مسیر آرزوی موفقیت نمود.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار