تکمیل تصفیه خانه آب دراسله تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده\

تکمیل تصفیه خانه آب دراسله تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده

  • کد خبر: 2111101499
  • چاپ
  • انتشار: 22 شهریور 1400 - 11:18

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مازندران در حاشیه بازدید از روند احداث تصفیه خانه آب دراسله از اتمام و تکمیل عملیات ساخت این پروژه تا پایان اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ در صورت تخصیص اعتبار لازم خبر داد.

 

به گزارش استناد نیوز و به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب مازندران، بهزاد برارزاده با اشاره به کیفیت آب چشمه‌های گلناب دره و دراسله به عنوان یکی از ۱۰ آب برتر کشور گفت: آب این چشمه‌ها در شرایط بارندگی گل آلود می‌شود و مشکلاتی برای مشترکین به وجود می‌آید در همین راستا سال ۹۷ به منظور رفع مشکل کیفیت آب مردم شهرستا‌های سوادکوه، پل سفید، زیرآب، سوادکوه شمالی و نیز روستا‌های مسیر مطالعات احداث تصفیه خانه انجام شد.

او افزود: تاکنون برای این پروژه با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی شامل تکمیل حوضچه آرامش، مخزن ذخیره و ساختمان تصفیه خانه بیش از ۵ میلیارد و یکصد میلیون تومان هزینه شده است.

برارزاده گفت: برای اتمام تصفیه خانه دراسله به اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان نیاز است که امیدواریم با تامین و تخصیص به موقع اعتبار، تا پایان اردیبهشت سال آتی مورد بهره برداری قرار بگیرد.

در ادامه غلامی راد رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران با اشاره به تخصیص ۳ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه گفت: از این مقدار مبلغ یک میلیارد تومان از منابع داخلی تخصیص یافت و اتمام این پروژه نیز ۱۰ میلیارد تومان اعتبار می‌طلبد.

علیپور نماینده مردم شهرستانهای قائمشهر، سیمرغ، جویبار، سوادکوه و سوادکوه شمالی نیز در حاشیه این بازدید با اشاره به سهم اندک مازندران از سهمیه ۶۵ درصدی مهار آب‌های سطحی برای کشاورزی و شرب در برنامه ششم توسعه گفت: برای استان‌های کمتر برخوردار ۲۱ هزار میلیارد تومان تخصیص داده شد که بعد از استان‌های خوزستان و سیستان و بلوچستان، مازندران نیز در این ردیف قرار دارد.

او در ادامه گفت: علاوه بر این برای حل معضل کمبود آب ۱۰ هزار میلیارد تومان از محل ماده ۵۶ تنظیم مقررات مالی دولت تخصیص یافت و امیدواریم ۵ هزار میلیارد برای مازندران اختصاص یابد که در حال حاضر بیش از ۳ هزار میلیارد تومان برای سد کسیلیان، هراز و بهشهر مصوب شد و تلاش داریم علاوه بر ۲ هزار میلیارد تومان دیگر برای سال آینده نیز اعتباراتی در همین راستا اختصاص یابد.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار