بیش از هفت هزار تعاونی در مازندران فعال است/یک شرکت تعاونی در مازندران افتتاح شد\

بیش از هفت هزار تعاونی در مازندران فعال است/یک شرکت تعاونی در مازندران افتتاح شد

  • کد خبر: 2111101480
  • چاپ
  • انتشار: 16 شهریور 1400 - 17:24

همزمان با هفته تعاون شرکت دقیق سنج کهرود روز سه شنبه با حضور ویدئو کنفرانس وزیر کار در شهرستان آمل افتتاح شد.

 

به گزارش استناد نیوز، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران در آیین بهره برداری از شرکت تعاونی دقیق سنج کهرود هراز، گفت: این واحد تولیدی در بخش تعاون با تولید سالانه ۱۲۰ هزار عدد کنتور هوشمند برای مدیریت مصرف آب و هوشمندسازی و بهینه سازی مصرف آب با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان به مرحله افتتاح و بهره برداری رسیده است.

حسن خیریانپور افزود: بخش مهمی از اقتصاد کشور ما  تعاونی ها هستند که با ورود تعاونی ها به بخش های مهم واحد های تولیدی و صنعتی ، اقتصاد کشور به مراتب رونق می یابد.

وی با تاکید بر اهمیت گسترش تولید در قالب تعاونی ها ، ادامه داد:در اصل ۴۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی نگاه ویژه ای به بخش تعاون شده است و این مقوله در استان مازندران  به صورت ویژه دنبال می شود .

معاون استانداری مازندران گفت: در راستای تحقق این امر سال گذشته بالغ بر ۱۳۷ میلیارد تومان تسهیلات به بخش تعاون استان تعلق گرفت که امید است در جهت رونق تولید و اشتغال بیشتر اثر گذار باشد.

وی افزود: در حال حاضر ۱۴ هزار تعاونی در سطح استان وجود دارد که از این تعداد ۷ هزار و ۷۴۹ تعاونی با اشتغال ۱۷ هزار نفر فعال هستند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار