شرط ورود دانشجویان به کلاس ها، باید کارت واکسن باشد/ در تامین واکسن مشکلی نخواهیم داشت\
  • وزیر بهداشت؛

شرط ورود دانشجویان به کلاس ها، باید کارت واکسن باشد/ در تامین واکسن مشکلی نخواهیم داشت

  • کد خبر: 2111101469
  • چاپ
  • انتشار: 15 شهریور 1400 - 14:02

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در تامین واکسن مشکلی نخواهیم داشت، در نظر داریم شیب گروه سنی مشمول واکسیناسیون را کاهش دهیم و به سمت واکسیناسیون هوشمند و هدفمند حرکت کنیم.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از وبدا، بهرام عین اللهی روز دوشنبه در نشستی که با حضور عباسعلی کریمی رییس و اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی تهران در محل این دانشگاه برگزار شد با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی تهران نماد آموزش و پژوهش کشور بوده و به همین دلیل انتظارات از این دانشگاه بیشتر است، گفت: قدمت، هویت ایجاد می‌کند و ما هویت را از تاریخ غنی کشورمان داریم.
وی با تاکید بر اینکه با خودباوری و هویت می توانیم کشور را جلو ببریم، بیان کرد: مهم ترین رکن آموزش، نیروی انسانی و هیات علمی است.
حوزه بهداشت در اولویت است
وزیر بهداشت، اولویت را حوزه بهداشت دانست و در این خصوص گفت: درمان بسیار پرهزینه است در همین راستا باید توجه خود را بیشتر به حوزه بهداشت معطوف کنیم.
عین اللهی با تاکید بر اینکه در تاریخ کشورمان هر زمان که از ظرفیت مردم استفاده شده، موفق بوده ایم، گفت: باید با همراهی مردم و استفاده از همه ظرفیت های موجود از پیچ تاریخی که در آن قرار داریم، عبور کنیم.
تنها راه حل برای اداره شرایط کنونی، واکسیناسیون است
وی در ادامه موتور محرکه دانشگاه را فرهنگ دانست و با بیان اینکه اکنون ما با شرایطی مواجه هستیم که در طول تاریخ کشور کم نظیر بوده است، گفت: مهمترین و شاید تنها راه حل برای اداره شرایط کنونی، واکسیناسیون است. در شروع کار دولت با کمبود واکسن مواجه شدیم که برای رفع این معضل به صورت شبانه روزی از همه کانال ها اقدام کرده ایم.
وی با تاکید بر اینکه در چرخه واکسیناسیون باید از تمام ظرفیت مجموعه هایی همچون شهرداری، سپاه، بسیج، هلال احمر و آموزش و پرورش استفاده کنیم، ادامه داد: علی رغم آنکه شرایط واکسیناسیون در شهرستان ها بالنسبه مطلوب است اما در تهران کماکان با مشکلاتی مواجه هستیم، این نکته را باید مدنظر داشته باشیم که اگر روند واکسیناسیون سرعت نیابد در آبان ماه با موج جدید بیماری با مشکلات بیشتری مواجه خواهیم شد.
در تامین واکسن مشکلی نخواهیم داشت
عین اللهی با بیان اینکه باید با کار جهادی و شبانه روزی و بهره گیری از همه امکانات برای گذر از شرایط موجود استفاده کنیم، عنوان کرد: در تامین واکسن مشکلی نخواهیم داشت. درنظر داریم شیب گروه سنی مشمولرواکسیناسیون را کاهش دهیم و به سمت واکسیناسیون هوشمند و هدفمند حرکت کنیم.
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در آینده همه خدمات با کارت واکسن ارائه خواهد شد، افزود: همان طور که اعلام شد افرادی که هر دو دز واکسن را دریافت کرده اند می توانند با لحاظ شرایط در مراسم اربعین در کربلا شرکت کنند.
شرط ورود دانشجویان به کلاس ها باید کارت واکسن باشد
وی با تاکید بر استفاده از توانمندی دانشجویان در روند واکسیناسیون به چگونگی روند آموزش دانشجویان در سال تحصیلی جدید اشاره و اظهار کرد: بازگشایی دانشگاه ها مساله مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد و البته شرط ورود دانشجویان به کلاس ها باید کارت واکسن باشد.
عین اللهی تصریح کرد: باید از روش ترکیبی برای بازگشایی دانشگاه ها استفاده شود، هیچ کلاسی نباید صرفا به صورت مجازی برگزار شود و متعاقبا خانواده مدافعان سلامت و خانواده های دانشگاهیان نیز باید واکسینه شوند.
در ادامه نشست، دکتر کریمی ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت دانشگاه به ضرورت تغییر تقسیم بندی و مدل ارایه خدمات بهداشتی در تهران، اصلاح ساختار شبکه بهداشتی تهران تاکید کرد.
همچنین در این نشست اعضای هیات رییسه دانشگاه به موضوعات مختلفی همچون مجموع اقدامات انجام شده در دوران شیوع کرونا، چگونگی فعالیت بیمارستان های زیرمجموعه دانشگاه، تعداد تخت های بیمارستانی موجود و نحوه خدمات رسانی به بیماران و اقدامات پیش رو اشاره کردند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار