بانک ها در تولید و واردات واکسن کرونا سرمایه گذاری کنند/فرهنگ بانکداری الکترونیک، مهم ترین عامل کاهش ازدحام در بانکها\

بانک ها در تولید و واردات واکسن کرونا سرمایه گذاری کنند/فرهنگ بانکداری الکترونیک، مهم ترین عامل کاهش ازدحام در بانکها

  • کد خبر: 2111101407
  • چاپ
  • انتشار: 02 شهریور 1400 - 09:12

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران از بانک ها دعوت کرد تا در تولید واکسن داخلی کرونا و واردات آن سرمایه‌گذاری کنند.

به گزارش استناد نیوز و به نقل از ایرنا، دکتر علیرضا زالی روز سه شنبه با بیان این مطلب، اظهار داشت: برخی از پلی فروم‌های داخلی تولید واکسن کرونا دارای دانش فنی خوبی هستند، اما زیرساخت های آنان نیاز به تقویت یا سرمایه گذاری دارد، به نظر می رسد که بانک ها می توانند در این موضوع وارد شوند.

او افزود: این مجموعه ها جزو واکسن سازان خوش نام کشور هستند و بانک ها می توانند در این حوزه هم وارد شوند تا تولید کنندگان داخلی با کمترین نگرانی به دنبال تولید انبوه واکسن‌ کرونا باشند.

زالی ادامه داد: برخی از بانک ها در واردات داروها و تجهیزات پزشکی کمک شایانی به کشور کردند و می توانند در زمینه واردات واکسن کرونا هم مداخله کنند.

وی افزود: در جلسه ستاد ملی مصوب شد دستگاه هایی که توان واردات واکسن را دارند، می توانند به این حوزه ورود پیدا کنند، لذا سیستم بانکی هم می تواند ورود کند.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به اینکه سیستم بانکی می تواند در انجام تست های رایگان تشخیص بیماری کرونا مشارکت جدی تری کند، گفت: در حال حاضر تعدادی از بانک ها در این زمینه مشارکت دارند و تعدادی از تست های رایگان را در اختیار شبکه های بهداشتی قرار دادند که این روند می تواند شتاب بگیرد.

وی، بهترین مدل برای کاهش ازدحام در بانک ها را ایجاد فرهنگ بانکداری الکترونیک اعلام کرد و گفت: ما به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد می‌کنیم که پخش پکیج ها، تیزرها و هر نوع تبلیغات و آموزش را با حداقل تعرفه در دستور کار صدا و سیما قرار گیرد تا فرهنگ بانکداری الکترونیک در جامعه نهادینه شود.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار