خانه دار شدن خبرنگاران و هنرمندان در مسکن ملی / خبرنگاران منتظر دریافت پیامک ثبت‌نام مسکن‌ملی باشند\

خانه دار شدن خبرنگاران و هنرمندان در مسکن ملی / خبرنگاران منتظر دریافت پیامک ثبت‌نام مسکن‌ملی باشند

  • کد خبر: 2111101353
  • چاپ
  • انتشار: 09 مرداد 1400 - 14:38

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: ۹ هزار نفر از خبرنگاران و هنرمندان که با اولویت وزارت فرهنگ به وزارت راه معرفی شدند، تا پیش از ۱۷ مردادماه پیامک ثبت‌نام در سامانه مسکن ملی را دریافت می‌کنند.

 

به گزارش   استناد نیوز و به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا «محمود محمودزاده» امروز (شنبه) در مراسم امضای تفاهمنامه با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای خانه دارشدن جامعه هدف از جمله خبرنگاران، افزود: یکی دیگر از تفاهمنامه‌های مهم بین وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌ها با هدف خانه‌دار شدن اقشار تحت پوشش و هدف، امروز به امضا رسید.

وی با بیان اینکه بر اساس این تفاهمنامه ۱۰ هزار واحد مسکونی ساخته می شود، اضافه کرد: ۷۵ هزار متقاضی اولیه واجد شرایط توسط وزارت فرهنگ به وزارت راه معرفی شده است.

محمودزاده توضیح داد: مراحل پالایش اولیه و شاخص های سه گانه ای که برای واجد شرایط بودن متقاضیان پیش بینی شده است، بررسی شد و از وزارت ارشاد خواستیم تا افراد معرفی شده اولویت بندی شوند.

وی ادامه داد: ۹ هزار نفر تاکنون به عنوان اولویت به وزارت راه و شهرسازی معرفی شدند که قبل از روز خبرنگار (۱۷ مردادماه) از طریق پیامک به آنها اعلام خواهد شد تا بتوانند به سامانه مراجعه و نسبت به بارگذاری اطلاعات اقدام کنند تا امکان معرفی به پروژه های درحال اجرا در مکان هایی که ظرفیت خالی وجود دارد فراهم شود.

معاون مسکن وزیر راه و شهرساری گفت: یک هزار نفر دیگر با اولویت بندی وزارت فرهنگ به وزارت راه معرفی خواهند شد و برای فهرست جدید نیز امکان ساخت و ساز مسکن فراهم است.

وی گفت: سه گروه  اصلی خبرنگاران و هنرمندان و حتی کارمندان وزارت فرهنگ در این تفاهمامه گنجانده شده اند؛ اگر اراضی در اختیار وزارت راه نیز فراهم شود امکان اتصال به پروژه نیز فراهم است. با استفاده از منابع صندوق هنز نیز تلاش خواهد شد تا امکان صاحب مسکن شدن این قشر فراهم شود.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار