طرح تجهیز و نوسازی در سطح 1800 هکتار از اراضی سیمرغ انجام شد\

طرح تجهیز و نوسازی در سطح 1800 هکتار از اراضی سیمرغ انجام شد

  • کد خبر: 2111101306
  • چاپ
  • انتشار: 23 تیر 1400 - 13:25

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سیمرغ با بیان اینکه سطح زیر کشت شالیزارهای این شهرستان 3 هزار و 165 هکتار است، گفت: از این میزان، تجهیز و نوسازی در سطح  یکهزار و 800 هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان انجام شده است.

 

رجب فلاح زیلتی روز چهار شنبه در گفت و گو با استناد نیوز با بیان اینکه این میزان تجهیز و نوسازی اراضی شالیزرای در سال های 98 و 99 انجام شده است، افزود: برای سال جاری و سال آینده با هماهنگی شوراها، کشاورزان و بهره برداران می توانیم نسبت به زمین هایی که پتانسیل تجهیز و نوسازی دارند، اقدام نماییم.

وی یکی از مهم ترین مشکلات تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری را ایجاد بیش از 210 کیلومتر کانال خاکی در این شهرستان اعلام کرد و گفت: با تزریق اعتبارات دولتی توانسته ایم نسبت به بیش از 110 کیلومتر کانال بتنی اقدام کنیم که اجرای این کار از 15 تا 20 درصد از هدر رفت آب جلوگیری کرده است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سیمرغ ابراز امیدواری کرد تا امسال هم با جذب اعتبارات بتوانند نسبت به کانال بتنی بیش از 90 درصد باقی مانده اقدام نمایند.

فلاح بیان کرد: با جذب اعتبارات این میزان کانال بتنی در امسال و سال آینده انجام خواهد شد، تا از هدر رفت آب جلوگیری شود.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سیمرغ در پایان با اعلام اینکه از 3 هزار و 165 هکتار اراضی شالیزاری بیش از 70 درصد کشت به صورت مکانیزه انجام می شود، گفت: بیش از 95 درصد از برداشت هم به صورت مکانیزه انجام می شود.telegramestenadnews

نظر دادن

dba

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار