رهبران کره شمالی و چین بر تقویت روابط در مقابله با فشارهای خارجی تاکید کردند\

رهبران کره شمالی و چین بر تقویت روابط در مقابله با فشارهای خارجی تاکید کردند

  • کد خبر: 2111101298
  • چاپ
  • انتشار: 20 تیر 1400 - 09:35

خبرگزاری کی.سی.ان.ای کره‌شمالی امروز یکشنبه گزارش داد، رهبران کره‌شمالی و چین با تبادل پیام‌هایی به تقویت همکاری دوجانبه در سالروز پیمان دوستی، همکاری و کمک متقابل میان دو کشور متعهد شدند.

به گزارش استناد نیوز به نقل از ایسنا  در گزارش خبرگزاری رسمی کره‌شمالی (کی.سی.ان.ای) آمده است، کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی در پیامی به شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین گفت روابط آنها در مواجهه با نیروهای خارجی متخاصم حیاتی است و در همین حال شی متعهد شد تا همکاری را به "سطح جدیدی" برساند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، چین اصلی‌ترین متحد کره‌شمالی از سال ۱۹۶۱ است که دو طرف این پیمان را به امضا رساندند و تحریم‌های بین‌المللی بر سر تسلیحات هسته‌ای و برنامه‌های موشک بالستیک پیونگ‌یانگ، آن را بیش از پیش بابت حمایت تجاری و دیگر پشتیبانی‌ها به پکن وابسته کرده است.

در گزارش کی.سی.ان.ای همچنین آمده است: با وجود اوضاع بین‌المللی پیچیده و بی‌سابقه در سال‌های اخیر، اعتماد دوستانه و دوستی نظامی بین جمهوری دموکراتیک خلق کره و چین روز به روز قوی‌تر می‌شود.

براساس این گزارش رهبر کره‌شمالی گفته است: اکنون که نیروهای متخاصم بیش از همیشه در تحرکات چالشی و مانع‌تراشی خودشان ناامید شده‌اند، این پیمان از سوسیالیسم و صلح در آسیا دفاع می‌کند.

در پیام رئیس جمهوری چین هم آمده است، او تلاش دارد با تقویت ارتباط با کیم و "با پیشبرد قاطع روابط دوستی و همکاری میان دو کشور به یک سطح جدید، شادی بیشتری برای دو کشور و مردمان آنها" فراهم کند.telegramestenadnews

نظر دادن

dba

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار