2 زندانی محکوم به قصاص در مازندران از چوبه دار رهایی یافتند\

2 زندانی محکوم به قصاص در مازندران از چوبه دار رهایی یافتند

  • کد خبر: 2111101289
  • چاپ
  • انتشار: 16 تیر 1400 - 15:15

رییس شورای حل اختلاف مازندران از رهایی ۲ زندانی محکوم به قصاص در شهر‌های بابل و قائمشهر از چوبه دار خبر داد.


به گزارش استناد نیوز، حجت الاسلام اسماعیل نژاد روز چهارشنبه با بیان این مطلب از رضایت در یک فقره پرونده قتل خبر داد و افزود: با تلاش اعضای شعبه شورای حل اختلاف ویژه امور زندانیان حوزه قضائی شهرستان بابل زمینه بازگشت به زندگی برای یک محکوم به قصاص نفس فراهم شد.
وی گفت: طی یک درگیری در فروردین ماه امسال در شهرستان بابلسر قاتل با وارد کردن چندین ضربه چاقو به مقتول منجر به مرگ وی شد و محکوم پرونده به دلیل قتل عمد از سوی شعبه اول بازپرسی بابلسر وارد زندان بابل شد.
اسماعیل نژاد افزود: در همین راستا پس از ارجاع پرونده از سوی مرجع قضائی به شعبه شورای حل اختلاف مستقر در زندان بابل جهت صلح و سازش، اعضای این شعبه با سعی و تلاش بی وقفه و جلسات مستمر با اولیاء دم، نهایتا در خرداد ماه امسال با حضور در منزل اولیاء دم مقتول واقع در شهرستان بابلسر، توانستند رضایت خانواده مقتول را به صورت شروط جلب کنند.
بخشیدن قاتل در قائمشهر
رییس شورا‌های حل اختلاف مازندران با بیان رهایی یک محکوم به اعدام در قائمشهر، گفت: محکوم این پرونده در اردیبهشت سال ۹۴ به دلیل قتل عمد از سوی شعبه اول اجرای احکام قائم شهر به زندان معرفی شد که پس از رسیدگی و سیر قضایی پرونده، حکم قصاص نفس وی صادر شد.
حجت الاسلام اسماعیل نژاد افزود: با تلاش‌های لازم و مستمر اعضای شعبه ۱۳ شورای حل اختلاف زندان شهرستان قائم شهر و با استعانت از خداوند متعال، ضمن دعوت از اولیای دم به محل شعبه مستقر در زندان و برگزاری جلسات متعدد در چندین مرحله، سرانجام در خرداد ماه امسال، اولیاء دم از اجرای حکم قصاص نفس به صورت مشروط اعلام گذشت کرده که بلافاصله مراتب به مرجع قضایی مربوطه اعلام شد.

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار