هوای مازندران گرم می شود / پیش بینی وزش باد گرم در ارتفاعات\

هوای مازندران گرم می شود / پیش بینی وزش باد گرم در ارتفاعات

  • کد خبر: 2111101151
  • چاپ
  • انتشار: 25 ارديبهشت 1400 - 08:09

هواشناسی مازندران برای آخرین هفته ماه اردیبهشت گرمای تابستانی را برای این استان پیش‌بینی کرده است.

 

به گزارش استناد نیوز، اطلاعیه پیش بینی هفتگی و جدول پنج روزه هواشناسی مازندران نشان می دهد که از امروز شنبه دمای هوای استان رو به افزایش می رود و در بعضی مناطق به ۳۵ درجه سانتی گراد بالای صفر خواهد رسید ، گرمایی که در ماه اردیبهشت غیرمعمول است و به همین دلیل هم گرمای تابستانی نامیده می شود.

طبق جدول پیش بینی پنج روزه هواشناسی مازندران نشان می دهد که افزایش دما در مناطق مختلف بین پنج تا ۱۰ درجه خواهد بود. بابلی با تجربه دمای ۳۵ درجه در روز سه شنبه ، گرم ترین نقطه مازندران خواهد بود در حالی که دمای هوای این منطقه امروز شنبه در گرم ترین زمان به ۲۵ درجه سانتی گراد بالای صفر خواهد رسید.

دمای هوای شهر ساری هم افزایش ۹ درجه ای خواهد داشت و از ۲۵ درجه امروز به ۳۴ درجه در روز سه شنبه خواهد رسید. دمای بسیاری از مناطق جلگه ای استان بویژه در مناطق مرکزی و شرقی بالای ۳۰ درجه سانتی گراد خواهد بود. مناطق غربی و ییلاقی افزایش دمای کمتری را تجربه خواهند کرد.

طبق پیش بینی هواشناسی مازندران ، هوای استان طی امروز و فردا یکشنبه صاف تا نیمه ابری است که در بعد از ظهر با افزایش ابر و در برخی نواحی غربی و ارتفاعات با رگبار باران و احتمال رعد و برق همراه خواهد بود. در مناطق ساحلی وجلگه ای هم احتمال مه صبحگاهی وجود دارد.

هوای مازندران طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هم صاف تا نیمه ابری باقی خواهد ماند که با افزایش دما همراه می شود. در عین حال طی این ث روز احتمال وزش باد گرم بویژه در ارتفاعات وجود دارد ولی از اواخر وقت سه شنبه بر میزان ابرناکی آسمان استان افزوده می شود و شهروندان شاهد وزش باد گاهی نسبتا شدید خواهند بود و در ارتفاعات و غرب استان هم احتمال وقوع رگبار باران و رعد و برق پیش بینی شده است.

بر اساس پیش بینی هواشناسی مازندران ، آسمان استان روز چهارشنبه هم صاف تا نیمه ابری خواهد بود ولی دمای هوا به صورت موقت روند کاهشی خواهد گرفت ، اگر چه دوباره از روز پنجشنبه رو به افزایش خواهد گذاشت.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار