ثبت نام جاماندگان واکسن کرونا از امروز / کاهش شهرهای قرمز کرونایی به 46 شهر\

ثبت نام جاماندگان واکسن کرونا از امروز / کاهش شهرهای قرمز کرونایی به 46 شهر

  • کد خبر: 2111101137
  • چاپ
  • انتشار: 18 ارديبهشت 1400 - 14:24

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: کنکور سراسری در زمان مقرر از ۹ تا ۱۲ تیر برگزار می شود. سامانه ثبت نام جاماندگان بالای ۸۰ سال واکسیناسیون کرونا از ساعت ۱۴ امروز باز می شود.


به گزارش استناد نیوز، علیرضا رئیسی روز شنبه پس از نشست ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: در جلسه امروز ستاد ملی کرونا مصوب شد که از امروز ساعت ۱۴ سامانه salamat.gov.ir باز می شود , افراد بالای ۸۰ سال سن که تا کنون با آنها تماس نگرفته اند می توانند وارد شوند و کدملی و شماره تلفن تماس را وارد کنند.
وی گفت: تاکید می کنم نیازی برای ثبت نام در مراکز وجود ندارد قطعا همکاران با آنان تماس می گیرند. فعلا اولویت واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال هستند و اگر گروه بعدی ۷۵ سال به بالاها را هفته آینده اعلام کنیم، نوبت افراد بالای ۸۰ سال که واکسن نزده اند از بین نمی رود و ۷۵ سال به بالاها شامل ۸۰ سال به بالاها هم می شود.
رئیسی همچنین از برگزاری کنکور سراسری در روزهای ۹، ۱۰ و ۱۱ و ۱۲ تیر با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره برگزاری آزمون های مختلف توضیح داد: آزمون ها به دو قسمت تقسیم می شوند. آزمون های آموزش و پرورش و آزمون های وزارت علوم و سایر سازمان ها. مهمترین های آنها کنکور سراسری است که در همان زمان مصوب برگزار می شود.
رئیسی ادامه داد: آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته هم در روزهای ۶، ۷ و ۸ مرداد برگزار می شود. آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۲۲ مرداد برگزار می شود، آزمون کانون وکلا دادگستری ۲۵ تیر برگزار می شود و آزمون نظام مهندسی نیز در روزهای ۱۳، ۱۴ و ۱۵ مرداد برگزار می شود.
معاون وزیر بهداشت گفت: در مورد آزمون های تخت نظارت وزارت آموزش و پرورش، نیز آزمون پایه نهم به صورت حضوری در تاریخ ۲۷ اردیبهشت تا ۲۴ خرداد برگزار می شود و آزمون پایه دوازدهم نیز به صورت حضوری از تاریخ ۲۷ اردیبهشت تا ۲۴ خرداد برگزار می شود.
وی ادامه داد: آزمون سنجش ملی پایه ششم نیز ۲۵ اردیبهشت به صورت حضوری برگزار می شود. آزمون سمپاد در تاریخ ۲۰ و ۲۱ خرداد و آزمون مرحله دوم آلمپیاد علمی دانش آموزان در تاریخ ۲۴ تا ۲۶ اردیبهشت و آزمون مرحله دوم آن ۲۳ تا ۲۵ خرداد به صورت حضوری برگزار می شود.
رئیسی گفت: آزمون های استخدامی و آزمون های دیگری هم هستند که با تعداد کم برگزار می شود، در مورد آنها هم تصمیماتی گرفته شده که متعاقبا اعلام می شود.
رئیسی درباره مسائل مطرح شده در نشست امروز ستاد ملی کرونا گفت: در این حلسه وضعیت کرونا در دنیا مرور و بررسی شد. در دنیا کشورهایی مثل هندوستان، بزریل وآمریکا وضعیت رو به تزاید دارند. در ایران خوشبختانه به قله پیک بیماری رسیدیم از این وضعیت عبور می کنیم.
وی افزود: روند کلی اپیدمی در کشوررو به نزول است که ناشی از تلاش و همکاری همه مردم درعایت پروتکل هاست. امیدواریم این تلاش ادامه پیدا کند و با سرعت بیشتری میزان بیماری کم شود و تخت های بیمارستانها بیشتر خالی شود.
کاهش شهرهای قرمز به ۴۶ شهر
سخنگوی ستاد ملی مقاببه با کرونا ادامه داد: دوره اوج بیماری بلند بود و هنوز گر چه روند نزولی شده اما میزان بیماران بستری در بیمارستانها زیاد است گر چه وردی بیمار به بیمارستاها کم شده است.
رئیسی گفت: تعداد شهرهای قرمز باز هم کاهش پیدا کرد و تعداد شهرهای قرمز به ۴۶ شهر رسید، شهرهای نارنجی ۲۶۳ شهر هستند و ۱۳۹ شهر نیز در وضعیت زرد قرار دارند. تعداد شهرهای قرمز همچنان رو به کاهش است. دو هفته پیش تعداد شهرهای قرمز ۳۰۱ شهر بود و هفته گذشته به ۱۰۲ شهر کاهش یافت و این هفته به ۴۶ شهر رسید.
وی افزود: در ۲۶ استان روند کرونا نزولی شده و در پنج استان نیز گر جه به قله پیک چهارم رسدیم اما هنوز روند نزولی سرعت نگرفته، امیدواریم در این هفته سرعت نزولی شدن مورد بیماری در این استانها نیز بیشتر شود و شهرهای قرمز باز هم کمتر شود.
معاون وزیر بهداشت ادامه داد: استانهای خراسان شمالی، آذربایجان شرقی، هرمزگان و تهران، نیاز به دقت و مراقبت بیشتری دارند تقریبا به اوج بیماری رسیده اند، روند صعودی متوقف شده و رفته رفته وارد روند نزولی می شوند. امیدواریم به زودی با رعایت مردم این استانها نیز از وضعیت قرمز خارج شوند.
رئیسی گفت: از مردم همه استانهای کشور برای رعایت خوب پروتکل های بهداشتی در مراسم شبهای احیا تشکر می کنیم واقعا پروتکل ها را به خوبی رعایت کردند.
ممنوعیت تردد بین شهری از سه شنبه
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا درباره مصوبات جدید این ستاد گفت: تعداد مصوبات زیاد بود، خلاصه آنها این است که درباره تردد روزهای منتهی به عید فطر از ساعت ۱۴ روز سه شنبه تا ساعت ۱۲ شنبه در تمام جاده های کشور منع تردد دایم.
وی افزود: این منع تردد شامل همه شهرهای قرمز، نارنجی و حتی زرد می شود. جریمه آن در شهرهای قرمز یک میلیون تومان و در شهرهای نارنجی و زرد ۵۰۰ هزار است و کلا تردد ممنوع است و اگر موردی دیده شود حتما این جریمه ها اعمال می شود.
رئیسی ادامه داد: یکی از مهمترین مولفه ها برای جلوگیری از شیوع ویروس های جدید آفریقایی و هندی منع ترددهای بین شهری است .
وی گفت: تصمیم دیگر برای فعالیت مشاغل در شهرهای قرمز است قبلا فقط مشاغل گروه یک در این شهرها فعال بودند و در شهرهای نارنجی مشاغل گروه یک دو فعال بودند اکنون مصوب شد که در شهرهای قرمز و نارنجی مشاغل گروه یک دو دو تا یک هفته فعالیت کنند اما گر تخلفی باشد جرایم بیشتر شده است.
رئیسی گفت: اگر مشاغل گروه یک و دو در این هفته از پروتکل ها تخلف کنند، در شهرهای قرمز سه هفته و در شهرهای نارنجی دو هفته پلمب می شوند.
وی افزود: در واکسیناسیون هم مصوب شد با توجه به اینکه از امروز ساعت ۱۴ سامانه باز می شود. افراد بالای ۸۰ سال سن که تا کنون با آنها تماس نگرفته اند می توانند وارد شوند و کدملی و شماره تلفن خود را وارد کنند.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: به هیچوجه سهمیه افراد بالای ۸۰ سال و هیچ گروهی سوخت نمی شود و حتما همکاران ما در وزارت بهداشت با آنان تماس می گیرند.
وی ادامه داد: از طرفی باید به شدت از تجمع و صف پرهیز کنیم. همه دستگاههای دولتی، نظامی، انتظامی و غیر دولتی موظف شدند فضاها و سالن هایی که دارند را برای واکسیناسیون در اختیار وزارت بهداشت بگذارند. آموزش و پرورش، وزارت علوم و وارت ورزش نیز همین طور تا در فضای بزرگتر و با تهویه مناسب وا کسیناسیون را انجام دهیم.
رئیسی گفت: نیروی انتظامی و بسیج نیز در کنترل مرزهای شرقی خوب عمل کرندد و ۳۸۰۰ نفر که هفته گذشت غیر قانونی وارد کشور شده بودند برگردانده شدند.

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار