کمک 180 میلیارد ریالی خیرین مازندران برای آزادی زندانیان غیرعمد\

کمک 180 میلیارد ریالی خیرین مازندران برای آزادی زندانیان غیرعمد

  • کد خبر: 2111101126
  • چاپ
  • انتشار: 13 ارديبهشت 1400 - 15:22

رییس ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند مازندران از کمک ۱۸۰ میلیارد ریالی خیرین استان در قالب جشن گلریزان در ماه رمضان امسال خبر داد و گفت: پرونده ۴۰۲ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد مشمول آزادی با کمک ستاد دیه نیز در حال بررسی برای برخورداری از این کمک‌ها است.


به گزارش استناد نیوز، غلامرضا عشریه روز دوشنبه با اظهار اینکه طبق آمار ۸۱۳ زندانی جرایم مالی غیرعمد در استان هستند، ۴۰۲نفر مشمول آزادی با کمک ستاد دیه می شوند، افزود: امسال ستاد دیه کشور ۲۵۰ میلیارد ریال وام در قالب تسهیلات کم بهره ۴درصد نیز به استان اختصاص داده است.
وی با بیان این که سال گذشته با تخصیص ۱۶۰ میلیارد وام و کمک خیرین ۵۴۸ زندانی غیرعمد مازندران از زندان آزاد شدند، توضیح داد: وام ها به حساب اجرائیات احکام دادگستری شهرستان های استان واریز می شود و پس از بررسی پرونده‌ها در قالب بدهی زندانی به حساب طلبکاران واریز می شود.
رییس ستاد رسیدگی به امور دیه مازندران ادامه داد: معمولا برخی از خیرین با تقیل پرداخت اقساط این وام‌ها مشارکت خود را تداوم می‌بخشند و در بعضی از پرونده ها نیز شخص زندانی با گذاشتن اسناد رسمی پس از آزادی قسط آن را پرداخت می کند.
مهریه ، ورشکستگی مالی غیر کلاهبرداری ، تصادفات منجر به جرح و فوت و حوادث کارگاهی از جمله جرائمی غیرعمدی هستند که مرتکبان آن در صورت ادای دین به طرف خسارت دیده و کسب رضایت شاکی از زندان آزاد می شوند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار