بیش از 20 میلیارد ریال صدقه در قائمشهر جمع آوری شد / کمک 200 میلیون تومانی در جشن نیکوکاری\

بیش از 20 میلیارد ریال صدقه در قائمشهر جمع آوری شد / کمک 200 میلیون تومانی در جشن نیکوکاری

  • کد خبر: 2111101008
  • چاپ
  • انتشار: 13 اسفند 1399 - 15:59

رئیس کمیته امداد شهرستان قائمشهربا اعلام اینکه  در 11 ماه امسال 20 میلیارد و 750 میلیون ریال صدقه در سطح این شهرستان جمع آوری شد، گفت: مردم این شهرستان در سال گذشته مبلغ 200 میلیون تومان در جشن نیکوکاری کمک کردند.

 

به گزارش استناد نیوز، جمال یعقوبی روز چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه با بیان اینکه چهار هزار و 935 خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند، افزود: 2.6 درصد از جمعیت شهرستان قائمشهر تحت پوشش کمیته امداد هستند.

وی با اعلام اینکه بیش از 33 هزار و 953 صندوق صدقه در این شهرستان وجود دارد، گفت: در 11 ماه امسال 20 میلیارد و 750 میلیون ریال صدقه در سطح این شهرستان جمع آوری شد که به نسبت مشابه سال گذشته 8 درصد رشد داشته است.

رئیس کمیته امداد شهرستان قائمشهر درآمد کل این اداره در بخش های صدقات، اکرام و ایتام و مراکز نیکوکاری را 61 میلیارد و 870 میلیون ریال اعلام کرد.

یعقوبی با اعلام اینکه طرح اکرام و ایتام از نیمه دوم سال 79 از سوی کمیته امداد به اجرا درآمده و به موجب آن حمایت از یتیمان به حامیان واگذار می شود، گفت که همچنین در این روزها طرحی با عنوان هر کارمند حامی یک فرزند اجرایی شده که از آغازش تاکنون 310 نفر از کارمندان این شهرستان مشارکت کرده اند.

وی، بیان کرد: در حال حاضر تعداد یکهزار و 64 نفر شامل ( 248 یتیم و 816 محسنین ) از ایتام و خانوار محسنین این شهرستان توسط 6 هزار و 71 خیر نیکوکار حمایت می شوند.

رئیس کمیته امداد شهرستان قائمشهر، افزود: مردم این شهرستان طی 11 ماهه سال جاری مبلغ 2 میلیارد و 60 میلیون تومان به ایتام و خانواده های محسنین کمک کردند که به نسبت سال گذشته 39 درصد رشد داشته است.

یعقوبی با بیان اینکه در سال جاری تعداد 939 مورد وام قرض الحسنه به مبلغ 7 میلیارد و 421 میلیون و 500 هزار تومان بین نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد پرداخت شده است، ادامه داد: با توجه به شرایط پیش روی کشور و بیماری منحوس کرونا که منجر به بیکاری برخی افراد شده بنابراین اعطای تسهیلات بلاعوض به خسارت دیدگان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: در 11 ماهه امسال تعداد 25 هزار و 258 نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و غیر از مددجویان از کمک های این نهاد به مبلغ 2 میلیارد و 735 میلیون تومان بهره مند شدند.

رئیس کمیته امداد شهرستان قائمشهر، گفت : همچنین در سال جاری پیرو فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص کمک مومنانه با همت مراکز نیکوکاری و سپاه 11 هزار سبد کالا به ارزش 2 میلیارد و 140 میلیون تومان بین نیازمندان توزیع شده است.

یعقوبی با اشاره به جشن نیکوکاری در روز 14 اسفندماه اشاره ایی کرد و گفت که امسال این مراسم با شعار " عیدی برای همه" و با استقرار یک پایگاه ثابت در میدان طالقانی و همچنین به صورت تبلیغات مجازی برپا خواهد شد تا خیرین و مردم بتوانند در این جشن شرکت کنند.

وی میزان کمک این طرح در سال گذشته را 200 میلیون تومان اعلام کرد.

رئیس کمیته امداد شهرستان قائمشهر با بیان اینکه ساخت مسکن محرومان به عنوان یک ضرورت در توانمندسازی مددجویان می باشد، ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار واحد مسکونی برای نیازمندان خریداری و 53 واحد در مناطق شهری و روستایی هم تکمیل، بهسازی و مقاوم سازی شدند.

یعقوبی با اعلام اینکه 77 واحد مسکونی مورد تعمیر و مرمت قرار گرفت، افزود: در مجموع مبلغ یک میلیارد و 143 میلیون تومان جهت ارائه این خدمات اختصاص داده شده است.

وی در پایان، گفت: با همکاری دولت و مجلس و با استفاده از ظرفیت سپاه و بسیج در سال 1400 تعداد 100 واحد مسکن محرومین در این شهرستان احداث می شود.

کمیته امدادد قائمشهرtelegramestenadnews

نظر دادن

dba

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار