تسهیلات 34 میلیارد تومانی به کشاورزان قائمشهری / مرمت و بازسازی 7 آبندان با اعتباری بیش از 3 میلیارد و 800 میلیون تومان\

تسهیلات 34 میلیارد تومانی به کشاورزان قائمشهری / مرمت و بازسازی 7 آبندان با اعتباری بیش از 3 میلیارد و 800 میلیون تومان

  • کد خبر: 2111100917
  • چاپ
  • انتشار: 15 بهمن 1399 - 19:13

همزمان با چهارمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر و در روز چهارشنبه 11 طرح جهاد کشاورزی در شهرستان قائمشهر به بهره برداری رسیده است.

به گزارش استناد نیوز، مدیر  جهاد کشاورزی شهرستان قائمشهر با بیان اینکه 2 سال متوالی رتبه یک اعتبارات استانی را داریم، افزود: حتی موفق شده ایم تا در زمان بیماری کرونا اعتبارات را مدیریت کنیم.

مجید جعفری با اعلام اینکه در سال گذشته 6 میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار گرفته ایم، گفت که در سال های زراعی 99 و 98 هم مبلغ 6 میلیارد و 600 میلیون تومان برای پروژه های عمرانی از قبیل مرمت و بازسازی آبندان ها، لایروبی زهکش ها، کانال انتقال آب، تجهیز و نوسازی و دیوار حائل هزینه شده است.

وی بیان کرد: همچنین از طریق سامانه سیتا و به مبلغ 34 میلیارد تومان برای اشتغال پایدار، مشاغل خانگی و بسته رونق تولید به کشاورزان تسهیلات ارائه شده است.

مدیر جهاد کشاورزی قائمشهر از افتتاح همزمان هفت پروژه مرمت و بازسازی آبندان در روستاهای پاشاکلا، میکلا، دیزآباد، کشکا، رنگریزکلا، بایکلا و افراکتی خبر داد و گفت که برای مرمت و بازسازی این تعداد آب بندان ها 3 میلیارد و 850 میلیون تومان هزینه شده است.

جعفری تعداد بهره برداران این بخش را 350 نفر اعلام کرد و افزود: مرمت و بازسازی آب بندان ها در سطح 21 هکتار انجام شده تا آب مورد نیاز  برای شالیکاری در  سطح 225 هکتار شالیزاری به صورت مطمئن تامین و ذخیره سازی شود.

وی با بیان اینکه تا پیش از لایروبی حجم آبگیری این تعداد آب بندان ها 450 هزار متر مکعب بوده است، گفت: با مرمت و بازسازی این تعداد آب بندان ها حجم آبگیری به 650 هزار متر مکعب رسیده است.

مدیر جهاد کشاورزی قائمشهر مرمت و بازسازی آب بندان در روستای افراکتی را با 6 هکتار در قالب 2 قطعه و هزینه 700 میلیون تومان با حجم خاکبرداری 13 هزار متر مربع اعلام کرد.

جعفری از افتتاح 2 گلخانه لیموترش در روستاهای خرماکلا وخطیرکلا خبر داد و ادامه داد: بمناسبت ایام الله دهه مبارک فجر گلخانه خرماکلا در فضایی به مساحت 4 هزار و 800 متر مربع و هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون تومان به بهره برداری رسیده است.

وی تعداد نهال در این گلخانه را یکهزار و 230 نهال اعلام کرد و افزود: گلخانه لیموترش روستای خطیرکلا هم در فضایی به مساحت 3 هزار متر مربع با تعداد نهال 880 و اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون تومان به بهره برداری رسیده است.

مدیر جهاد کشاورزی قائمشهر دیگر طرحی که در این شهرستان به بهر برداری رسید را آبیاری قطره ای در روستای متانکلا در سطح 45 هکتار با 73 بهره بردار و اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام کرد.

جعفری در پایان گفت: پل بین مزارع روستای سید ابوصالح هم در طول 5 متر، عرض 4.20 و ارتفاع 2.80 با خرید اوراق سه ساله و هزینه ای بالغ بر 620 میلیون تومان به بهره برداری رسیده است.

جهاد قائمشهر

جهاد قائمشهرtelegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار