سرانه کمک به ایتام در مازندران پایین است\

سرانه کمک به ایتام در مازندران پایین است

  • کد خبر: 2111100872
  • چاپ
  • انتشار: 08 بهمن 1399 - 13:50

مدیرکل کمیته امداد مازندران شمار ایتام تحت پوشش را دو هزار و ۸۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: سرانه کمک به ایتام در استان پایین است.

 

به گزارش استناد نیوز حجت الاسلام بشیر عالیشاه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به کمیته امداد افراد نیازمند را تحت پوشش قرار می‌دهد، توانمندسازی مددجویان را سیاست راهبردی کمیته امداد بیان کرد و گفت: سعی می‌کنیم با بهره گیری از ظرفیت‌های خانوارها نسبت به توانمندسازی آنان اقدام کنیم.
وی به وجود نخبگان زیادی در بین خانوارهای مددجویان اشاره کرد و گفت: امسال ۲۰۶ میلیارد تومان تسهیلات در راستای توانمندسازی مددجویان تسهیلات اشتغال پرداخت شده است.
وی با اشاره به خسارت‌های ناشی از کرونا اظهار داشت: برای حمایت از مددجویان تسهیلات اشتغال ۲۰ تومانی ارائه شده است.
حجت الاسلام عالیشاه با اظهار اینکه ۸۳ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند، گفت: از این تعداد چهار هزار خانوار فاقد مسکن هستند و تأمین مسکن آنان از جمله دغدغه‌ها به شمار می‌رود.
مدیرکل کمیته امداد مازندران با بیان اینکه مسکن مددجویان در قالب سه تیپ و با مشارکت دستگاه‌هایی نظیر بسیج ساخته می‌شود، گفت: برای ساخت مسکن تسهیلات بلاعوض و تسهیلات ارائه می‌شود.
وی افزود: در سال جاری ساخت هزار مسکن مددجویی در دستور کار قرار دارد که تاکنون ساخت ۵۰۰ واحد مسکن شروع شده است و ۵۰۰ واحد دیگر در مرحله انعقاد قرارداد و معرفی به بانک هستند.
وی شمار ایتام تحت پوشش را دو هزار و۸۰۰ نفر اعلام کرد و با اشاره به پایین بودن سرانه کمک‌های به ایتام آن را حدود ۳۵۰ هزار تومان بیان کرد و گفت: ۳۲ هزار حامی نیز از ایتام حمایت می‌کنند.
حجت الاسلام عالیشاه درباره طرح محسنین گفت: هشت هزار نفر تحت پوشش این طرح هستند.

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار