هیچ میوه‌ای روی درخت باقی نمانَد/سرمازدگی در کمین مرکبات مازندران\

هیچ میوه‌ای روی درخت باقی نمانَد/سرمازدگی در کمین مرکبات مازندران

  • کد خبر: 2111100833
  • چاپ
  • انتشار: 30 دی 1399 - 19:01

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: باتوجه به پیش‌بینی هواشناسی توصیه ما به همه باغداران این است که طی امروز و فردا نسبت به برداشت میوه‌های باقی‌مانده روی درخت اقدام کنند.


به گزارش استناد نیوز عبدالرحمن زاغی مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران امروز درباره پیش‌بینی هواشناسی و توصیه به باغداران باتوجه به نفوذ سامانه سرد زمستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: باتوجه به پیش‌بینی هواشناسی توصیه ما به همه باغداران این است که طی امروز و فردا نسبت به برداشت میوه‌های باقی‌مانده روی درخت اقدام کنند.
وی افزود: درصورتی که میوه روی درخت بماند دچار سرمازدگی خواهد شد که این موضوع موجب تلخی و پوسیدگی میوه می‌شود.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با توصیه با باغداران مازندران در ارتباط با آفت مگس میوه در مازندران، تصریح کرد: موضوع مهم در این زمینه این است که باغداران نسبت به برداشت میوه نارنج سر درخت اقدام کنند.
زاغی با بیان اینکه هیچ میوه‌ای نباید روی درخت باقی بماند، اضافه کرد: در غیر این صورت باعث ازدیاد و تراکم بالای آفت خواهد شد که خسارت آن را بعدها روی محصول هلو شلیل خواهیم دید.
وی یادآور شد: موضوع مهم دیگر بحث جمع‌آوری میوه‌های پای درختان و دفن آن در عمق 50 سانتی‌متری خاک است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار