مسائل اقتصادی به کارت‌ بازی‌های سیاسی تبدیل شده/ برای تشخیص هویت نیازی به GPS واکسن کرونا نیست\

مسائل اقتصادی به کارت‌ بازی‌های سیاسی تبدیل شده/ برای تشخیص هویت نیازی به GPS واکسن کرونا نیست

  • کد خبر: 2111100784
  • چاپ
  • انتشار: 21 دی 1399 - 20:30

رییس کمیسیون کسب‌وکارهای دانش‌بنیان اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: تا جایی که من اطلاع دارم، فناوری سیستم‌های تشخیص هویت و مکان هنوز برای رسیدن به ابعادی که بتوانند از سوزن سرنگ عبور کنند، راه بسیار درازی را در پیش دارند.

 

به گزارش استناد نیوز افشین کلاهی، رییس کمیسیون کسب‌وکارهای دانش‌بنیان اتاق بازرگانی ایران، در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در مورد احتمال وجود جی پی اس در واکسن‌های خارجی که از طرف یک فعال سیاسی اصولگرا مطرح شده بود، گفت: جی پی اس یک سیستم ماهواره‌ای است، که نیاز به آنتن برای دریافت اطلاعات از آن، و‌ همینطور یک مدیای ارتباطی برای ارسال موقعیت دریافتی از ماهواره به مکان ثالث دارد. فناوری هنوز موفق نشده ابعاد این دستگاه را از چند سانتی متر کوچک‌تر کند.

وی ادامه داد: فناوری‌های موقعیت‌یاب محلی دیگری هم هستند که بسیار کوچکتر، ولی با برد خیلی کمتر، مورد استفاده قرار می‌گیرند. تا جایی که من اطلاع دارم، فناوری سیستم‌های تشخیص هویت و مکان هنوز برای رسیدن به ابعادی که بتوانند از سوزن سرنگ عبور کنند، راه بسیار درازی را در پیش دارند.

کلاهی تصریح کرد: ضمن اینکه برای تشخیص هویت و مکان، راه‌های بسیار ساده‌تری وجود دارد، و نیاز به این همه سناریو و هزینه گزاف در سطح بین‌المللی نیست. خود ما اطلاعات شخصی زیادی را از طریق گوشی موبایل، تبلت و رایانه خود با دنیا به اشتراک می‌گذاریم.

رییس کمیسیون کسب‌وکارهای دانش‌بنیان اتاق بازرگانی ایران در مورد تاثیر برخی اظهارنظرهای غیرکارشناسانه گفت: متاسفانه اظهارنظرهای غیرکارشناسی و خیال‌گرایانه در کشور ما زیاد است و انعکاس بالایی هم دارد. رسانه‌ها معمولا در همه دنیا به دنبال خبرهایی می‌گردند که مخاطب جذب می‌کند و عموما خبرهایی که پایه علمی ندارند و گاهی حتی حالت طنز دارند، برای جذب مخاطب مناسب است.

وی ادامه داد: بنابراین رسانه‌ها به خصوص رسانه‌های خارجی به اینگونه اخبار توجه زیادی نشان می‌دهند. متاسفانه کشور ما در سال‌های اخیر یکی از تولیدکنندگان اینگونه اخبار است، البته در دیگر کشورها هم این موضوع وجود دارد، در کشور ما نیز هست و رسانه‌ها نیز توجه می‌کنند و باعث دید نامطلوبی در سطح جهانی نسبت به کشور می‌شوند.

وی همچنین افزود:‌ آفت دیگری که در اینگونه اظهارنظرها وجود دارد و به اقتصاد و روابط بین‌الملل کشور ضربه می‌زند، سیاسی کردن همه موضوعات است. مسائل اقتصادی مدت‌هاست که سیاسی شده و همه در مورد آن اظهارنظر می‌کنند که متاسفانه برخی از آنها اظهارنظرهای خلاف هستند. بعضی از مسائل اقتصادی به کارت‌هایی برای بازی‌های سیاسی تبدیل می‌شود.

این عضو اتاق بازرگانی ایران تصریح شد: اخیرا متاسفانه مسائل علمی هم سیاسی شده‌اند و کسانی که در مورد موضوعی اطلاعات کافی ندارند در هر موردی اظهارنظر می‌کنند. من به قطعیت نمی‌توانم در مورد رشته‌ای که 25 سال است در آن فعالیت دارم اینطور و با این حکمیت اظهارنظر کنم و برایم عجیب است که کسانی که هیچ اطلاعی ندارند با این قطعیت در این مورد اظهارنظر می‌کنند.

کلاهی با اشاره به نقش مخرب تئوری توطئه در حوزه‌های مختلف کشور گفت:‌ متاسفانه توهم توطئه در بخش غالب جامعه و به خصوص در سیاست‌مداران وجود دارد و آسیب زیادی هم به مسائل اقتصادی کشور زده و حالا هم به حوزه علم و فناوری ضربه می‌زند.

به گزارش ایلنا، یک فعال سیاسی اصولگرا روز گذشته با هشدار نسبت به استفاده از واکسن‌های خارجی گفت: «نباید در برابر دشمنان خود ساده‌اندیشی کنیم و این فرصت را در اختیار آنها بگذاریم؛ اطلاعات بسیاری به دست آمده مبنی بر اینکه در برخی از واکسن‌ها اقدام به تزریق چیپ الکترونیکی می‌کنند و جی پی اسی را در بدن ما کار می‌گذارند تا به واسطه این واکسن کلیه واکنش‌ها و حرکات ما را تحت کنترل قرار دهند تا جایی که ما یک نوع آدم‌هایی آهنی خواهیم شد که کنترلمان در دست دیگران است.»telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار