افت بیش از 43 هزارواحدی شاخص بورس درمعاملات امروز\

افت بیش از 43 هزارواحدی شاخص بورس درمعاملات امروز

  • کد خبر: 2111100718
  • چاپ
  • انتشار: 13 دی 1399 - 22:22

شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه) ۴۳ هزار ۶۸۲ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به عدد یک میلیون و ۳۵۴ هزار واحد رسید.

به گزارش استناد نیوز و به نقل ازایرنا ، در معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۵۲۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۸۶ هزار و ۵۱۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با هشت هزار و ۵۳۹ واحد کاهش به ۴۵۵ هزار و ۱۶۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با پنج هزار و ۵۸۹ واحد افت به ۲۹۷ هزار و ۹۴۳ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۳۵ هزار و ۱۴۲ واحد و شاخص بازار دوم ۷۷ هزار و ۱۰۴ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد گروه دارویی برکت (برکت) با ۱۰۵ واحد، توسعه معادن روی ایران (کروی) با ۹۱ واحد، معدنی دماوند (کدما) با ۹۰ واحد، پست بانک ایران (وپست) با ۷۲ واحد، آهنگری تراکتورسازی ایران (خاهن) با ۶۷ واحد، کارت اعتباری ایران کیش (رکیش) با ۶۰ واحد و آسان پرداخت پرشین (آپ) با ۵۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

برپایه این گزارش امروز نماد ملی صنایع مس ایران (فملی) با سه هزار و ۲۷۷ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه هزار و ۲۶۷ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با دو هزار و ۸۲۲ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با دو هزار و ۳۷ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۳۵۰ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۳۱۵ واحد، پالایش نفت اصفهان(شپنا) با یک هزار و ۱۸۸ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۱۱۹ واحد، ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۶۴ واحد و سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و ۵۲ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

گروه دارویی برکت (برکت)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ایران خودرو (خودرو)، لیزینگ پارسیان (ولپارس)، سرمایه گذاری سیمان تامین (سیتا)، پالایش نفت اصفهان (شپنا) و  فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه مواد دارویی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۳۴۲میلیون و ۵۸۹ هزار برگه سهم به ارزش ۹ هزار و ۹۹۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز حدود ۵۰۳ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۹ هزار و ۲۲۲ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۲۹۴ هزار برگه سهم به ارزش ۸۴ هزار و ۳۹۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای اعتباری ملل (وملل)، توزیع داروپخش (دتوزیع)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، آسیا سیر ارس (حآسا)، کلر پارس ( کلر)، افرانت (افرا)، شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ)، تولیدات پتروشیمی قائد بصیر (شبصیر)، زرین معدن آسیا (فرزین) و شرکت بیمه اتکایی امین (اتکام) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

امروز نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، صنعتی مینو (غصینو)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، پتروشیمی مارون (مارون)، بیمه کوثر (کوثر) و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) تاثیر منفی بر شاخص این بازار را داشتند.

شاخص کل در بازار بورس روز (چهارشنبه) ۱۳ هزار و ۸۵۷ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۳۹۸ هزار واحد رسید.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار