پرداخت ۵۰۰ میلیارد از بدهی شهرداری ساری طی یکسال گذشته / معضل پرداخت ماهانه ۳۰ میلیارد تومان حقوق پرسنل شهرداری\
  • عباس رجبی مطرح کرد؛

پرداخت ۵۰۰ میلیارد از بدهی شهرداری ساری طی یکسال گذشته / معضل پرداخت ماهانه ۳۰ میلیارد تومان حقوق پرسنل شهرداری

  • کد خبر: 2111100456
  • چاپ
  • انتشار: 15 مهر 1399 - 23:27

شهردار ساری با تاکید بر اینکه رفع گره از مشکلات مردم اولویت شهرداری ساری است، از پرداخت بدهی ۵۰۰ میلیارد تومانی شهرداری به مردم و پیمانکاران خبر داد که از سال ۹۲ پرداخت نشده و معوق مانده بود.

استناد نیوز/ عباس رجبی بعدازظهر امروز در هفتاد و هشتمین جلسه شورای شهر ساری با تسلیت ایام اربعین سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) با بیان اینکه حفظ منافع مردم و پیگیری خواسته ها و مطالبات بر حق آنها در اولویت فعالیت های شهرداری است، به بدهی هزار میلیاردی شهرداری از سال ۹۲ به مردم و پیمانکاران اشاره کرد و گفت: خدمت رسانی به شهروندان همچنان اولویت نخست شهرداری است و مصمم تر از هر روز پیگیر خدمت رسانی به مردم هستیم.

رجبی افزود: می توانستیم با همین مبالغ پرداختی پروژه های جدید در شهر تعریف کنیم اما رفع گره های موجود در کار و امور مردم و نیز پرداخت بدهی های معطل مانده سالهای قبل پیمانکاران مهم تر از دیگر فعالیت ها بوده است.

شهردار ساری به فراز و نشیب های مختلف در طول مدیریتش در شهرداری ساری اشاره و بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد بدهی، بیش از ۲ هزار طلبکار، بدهی ۳۴۰ میلیارد تومانی به تامین اجتماعی، ۱۳۰ میلیارد تومان بدهی به مالیات و صد پروژه بدون انعقاد را نمونه ای از این مشکلات عنوان کرد.

 

بلاتکلیفی دو هزار نیروی انسانی که هیچگونه قراردادی با شهرداری نداشتند بر مشکلات شهرداری مضاعف شد اما بنا بر تکلیف انسانی، وجدانی و بدون در نظر گرفتن مشکلات موجود این تعداد نیرو شناسایی و ساماندهی شدند.

شهردارساری تامین اعتبار بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان طی یکسال گذشته از خزانه دولتی را از دستاوردهای مهم شهرداری دانست که با همکاری نمایندگان مردم در خانه ملت، استاندار مازندران و حمایت های اعضای شورای اسلامی شهر ساری محقق شد.

رجبی به پروژه بزرگ نیروگاه زباله سوز ساری که یکی از حیاتی ترین پروژه ها در مرکز استان  بوده که تنها با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی اما به دلایل نامعلوم سالها بدون تکلیف رها شده بود، اشاره کرد و گفت: این پروژه با ظرفیت ۴۵۰ تنی از پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی در یکسال اخیر برخوردار شده و مراحل اجرایی ساخت آن به عنوان مهم ترین پروژه شهرداری ساری در مرکز مازندران تسریع و روند رو به رشد گرفته است.

وی افزود برغم مشکلات اقتصادی حاکم بر کل کشور اما شهرداری ساری زمینی با مساحت ۴ هکتار به مبلغ دو و نیم میلیارد تومان خریداری و به مجموعه نيروگاه زباله سوز اضافه کرد تا مشکل جمع آوری و شیرابه زباله منطقه رفع شود. هفته گذشته اسناد اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی دولت به پروژه کارخانه زباله سوز تهیه و برای تکمیل، اعتبار به این پروژه تزریق می شود.

 

رجبی همچنین به پروژه بزرگ "پل تا پل" اشاره و تصریح کرد: این پروژه  ۱۲ سال قبل کلید خورده بود و بخشی از املاک این منطقه خریداری اما مبالغ مورد نظر پرداخت نشده بود، طی یکسال گذشته با تلاش شبانه روزی کارکنان شهرداری و با تکیه بر توان و ظرفیت درون سازمانی، ضمن پرداخت بدهی ۳۰۰ میلیارد تومانی به طلبکاران هم اکنون با رشد بیش از ۵۰ درصدی در حال انجام است که علاوه بر کاهش بارترافیک حلقه اتصال مرکز به شرق استان می شود و با تحقق آن فصل تازه ای از توسعه ساری ورق خواهد خورد. این پروژه به طول ٢٦٠٠  و عرض ۲۶ متر از  پل کابلی تا پل های شهید نوری است که دو زیر گذر باکسی به عرض ۵.۵ متر برای این پروژه تعبیه شد که طی مذاکراتی که با راه آهن شمال داشتیم، مقرر شد این دو باکس که ارزشی ریالی آن ۴۰۰ میلیارد است را بدون دریافت هزینه در اختیار شهرداری قرار دهد. همچنین طرح سنگ فرش خیابان های مرکزی ساری به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان به مناقصه گذاشته و در روزنامه نیز درج آگهی شد و تا دو هفته دیگر پیمانکار مشخص می شود.

شهردار جوان ساری به پروژه ابن شهر آشوب در مرکز استان اشاره کرد و گفت: ماهانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان اجاره از سوی شهرداری ساری پرداخت می شد. مالکین نامه های متعددی به شورای اسلامی شهر و دادستانی داشتند که ۶ تا ۷ سال قرارداد دارند در حال حاضر به مالکان قول داده شد تا یک ماه دیگر مغازه ها به سرانجام و بهره برداری برسد.

وی پرداخت ماهانه ۳۰ میلیارد تومان حقوق به کارکنان شهرداری را بزرگترین مشکل موجود برای شهرداری و سد راه شتاب حرکت به سمت توسعه بیشتر شهر ساری عنوان کرد و افزود: این میزان حقوق، با مجموعه حقوق شهرداری های شهرهای آمل، بابل، نوشهر، چالوس، جویبار، نکا و قائمشهر برابری می کند.

شهردار ساری در مجموع، پرداختی های ماهانه شهرداری را با احتساب ۳ میلیارد و ۷۰۰ ميليون تومان بدهی مالياتى گذشته، ۳۴ میلیارد تومان اعلام کرد که با تلاش همکاران ما در خانواده بزرگ شهرداری ساری و استفاده از ظرفیت های داخلی و بدون دریافت وام پرداخت می شود.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار