رعایت پروتکل بهداشتی در 80 درصد از مجالس و محافل سراسر کشور / اولیت با آموزش حضوری با رعایت پروتکل بهداشتی است\
  • رئیس جمهور؛

رعایت پروتکل بهداشتی در 80 درصد از مجالس و محافل سراسر کشور / اولیت با آموزش حضوری با رعایت پروتکل بهداشتی است

  • کد خبر: 2111100376
  • چاپ
  • انتشار: 12 شهریور 1399 - 13:43

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه اولویت اول ما آموزش حضوری با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی است، گفت: بدون مشارکت خانواده‌ها، رعایت پروتکل‌ها در مدارس امکان پذیر نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه هیات دولت اظهار داشت: امسال عزاداری مردم یک شکوه خاص و ویژه ای داشت و از جهاتی یک عزاداری استثنایی بود علیرغم اینکه مردم به دلیل مراقبت نسبت به پروتکل‌های بهداشتی به طور طبیعی محدودیت‌هایی دارند اما از ابتکارات بسیار خوبی امسال عزاداری ما بهره‌مند شد.

روحانی ادامه داد: عزاداری‌ها در مجالس انجام می‌گرفت و به کمک و مدد فضای مجازی این مجالس برای اقوام و دوستانشان در شهرستان‌های دیگر و تا خارج از کشور مستقیم پخش می‌شد و مردم در این عزاداری سهیم و شریک بودند.

وی عنوان کرد: عزاداری خانه‌ها که مقداری در سال‌های قبل رسوم سابق کمرنگ شده بود، امسال بسیار پررنگ بود. بسیاری از مردم در خانه هایشان مراسم عزاداری برپا کردند.  در سراسر کشور هم آماری که وزیر بهداشت و وزیر کشور به من دادند، حداقل ۸۰ درصد مجالس و محافل در سراسر کشور پروتکل‌ها را به خوبی مراعات کردند.

رییس جمهوری افزود: عزاداران هم استفاده از ماسک و هم فاصله گذاری و همه دستورالعمل ها را به خوبی اجرا و عمل کردند. حتی نذورات به صورت مواد خشک به خانواده‌ها داده شد و عزاداری به یادماندنی و استثنایی در تاریخ ایران ثبت شد و همه در این امر بسیار مهم همکاری کردند.

روحانی تصریح کرد: از مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه، علما، مبلغان تشکر می‌کنم که با بیانات و با عملکردشان، کاملاً راه و مسیر عزاداری با حکمت امسال را نشان دادند، ترویج کردند و در نظریات‌شان بیان کردند. همچنین همه افرادی که بر امر عزاداری نظارت کردند، چه افرادی که جزو بانیان عزاداری بودند و خدمت کردند، ناظران بهداشتی، مقامات وزارت کشور و همه تلاش کردند که نظارت خوبی انجام بدهند.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار