تاسیس 37 دهیاری در بخش مرکزی جویبار / اجرای طرح هادی در 10 روستا \

تاسیس 37 دهیاری در بخش مرکزی جویبار / اجرای طرح هادی در 10 روستا

  • کد خبر: 2111100248
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: یکشنبه, 15 تیر 1399

بخشدار مرکزی جویبار با بیان اینکه 37 دهیاری در بخش مرکزی فعالیت دارند،گفت: در فاز اول طرح هادی در 10 روستا به اتمام رسیده است.

محمد مدانلو روز پنج شنبه در گفت و گو با استناد نیوز با بیان اینکه یکی از الزامات قانون اساسی ما بهره گیری از مشارکت مردم است ، افزود: تشکیل شوراهای اسلامی و نهاد خودکفای دهیاری ها یکی از راه هایی است که مردم ما در صحنه عمران ، آبادانی ، و تصمیم گیری ها شریک نموده است.

وی با اعلام اینکه در بخش مرکزی 40 روستا و بیش از 23 هزار نفر جمعیت دارد، گفت:تاکنون توانسته ایم 37 دهیاری را تاسیس و با تلاش دهیاران و شوراهای اسلامی خدمات برجسته ایی در سطح روستاها انجام دهیم.

بخشدار مرکزی جویبار مهم ترین دغدغه مردم شهرستان را در حوزه عمران و آبادانی را اجرای طرح هادی بیان کرد و افزود: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون بیش از 10 روستا و به طول 20 کیلومتر از سطح معابر طرح هادی اجرا شد و هزینه این طرح با مشارکت مردم ، دهیاری و شوراها و دستگاه های اجرایی بیش از 10 میلیارد تومان بوده است.

مدانلو با بیان اینکه در 10 روستا فاز اول طرح هادی اجرا شده است، خاطر نشان کرد: اجرای طرح هادی در 10 روستا نیمه کاره است و اجرای طرح در بیش از 15 کیلومتر از معابر روستاها در حال عملیاتی شدن است.

وی یکی از خدمات دهیاری ها و شوراها در حوزه رفاه اجتماعی را احداث هشت پارک بوستان در سطح روستاها و با اعتبار 700 میلیون تومان بیان کرد و گفت : اجرای پارک بوستان در چند روستا نیمه کاره بوده که امیدواریم تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

بخشدار مرکزی جویبار بیان کرد :در حوزه امنیتی ، اجرای پایش تصویری و نصب دوربین مدار بسته برای ارتقاء امنیت سطح منطقه توسط دهیاری ها و شوراها انجام شد.

مدانلو با بیان اینکه شهرستان جویبار در منتهی علیه سلسه جبال البرز قرار دارد ،تصریح کرد:در فصول مختلف سال به خصوص در زمستان با مشکل آب گرفتگی مزارع ، باغات ، معابر و منازل مسکونی مواجه هستیم و در سیل اواخر اسفند سال 97 بخشی از روستاهای ما دچار خسارت شد.

وی ادامه داد: با دستور استاندار مازندران بحث لایروبی رودخانه سیاه رود، انهار ، زهکش ها و  مسیل ها در دستور کار قرار گرفت که تاکنون بیش از 15 کیلومتر رودخانه سیاه رود و 85 کیلومتر انهار و زهکش های درجه سه و چهار با مشارکت مردم ، دهیاری و شوراها لایروبی شده است.

بخشدار مرکزی جویبار در پایان با اعلام اینکه بیش از 9 میلیارد تومان اعتبار بین دهیاری ها در جهت اجرای پروژه های مختلف توزیع شده است، گفت :در قالب طرح میراث ماندگار مرتع 10 هکتاری روستای گلیرد و زراعت چوب دیواره آب بندان ها به تعداد 20 هزار اصله نهال در بحث زراعت چوب در بخش مرکزی انجام شد .telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار