کنترل نسبی اپیدمی کرونا در «تهران»/ احتمال تغییر آمار مبتلایان با افزایش تراکم جمعیت\

کنترل نسبی اپیدمی کرونا در «تهران»/ احتمال تغییر آمار مبتلایان با افزایش تراکم جمعیت

  • کد خبر: 2111100018
  • چاپ
  • انتشار: 07 ارديبهشت 1399 - 21:29

  استنادنیوز؛ فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به کنترل نسبی اپیدمی کرونا در کلانشهر تهران، گفت: ممکن است حجم زیاد ترافیک، تراکم جمعیت در ناوگان حمل و نقل عمومی و ترددهای غیرلازم در سطح شهر، آمارها را در هفته‌های پیش رو دستخوش تغییر کند.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های تحت پوشش استان تهران مجموعا ۲۹۴ مورد جدید ابتلا به کرونا تشخیص داده شده که این افراد در بخش‌های عادی بستری هستند.

 وی افزود: از دیروز ۸۸ بیمار جدید با توجه به شدت علائم بالینی ویروس کووید ۱۹ در بخش‌های ویژه بیمارستان‌های استان تهران بستری هستند.

 زالی از ترخیص ۵۴۲ مبتلا به کرونا از بیمارستان های تهران طی روزی که گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه این آمار بیانگر افزایش بهبود یافتگان در تهران است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه تهران یکی از پرخطر ترین استان‌ها در زمینه اپیدمی کروناست، گفت: تغییر در آمار و یا افت نسبی در مبتلایان به کرونا باید در شهر بزرگی همچون تهران یک موضوع نسبی تلقی شود؛ چرا که ثابت شدن آمار ماحصل اجرای طرح فاصله‌ گذاری اجتماعی در دو هفته‌ای است که در تقارن با عید نوروز قرار گرفت.

 وی با اشاره به کنترل نسبی اپیدمی کرونا در کلانشهر تهران، اظهار کرد: ممکن است حجم زیاد ترافیک، تراکم جمعیت در ناوگان حمل و نقل عمومی و ترددهای غیر ضرور در سطح شهر آمارها را در هفته های پیش رو دستخوش تغییر کند.

 زالی با بیان اینکه هر گونه تغییر در آمار مبتلایان به کرونا پس از طی دوره نهفتگی دو تا سه هفته‌ای مشخص خواهد شد، گفت: بخشی از فراز و فرودهای آماری در تهران مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی و بخش دیگری مربوط به اجرای طرح‌هایی است که در تعطیلات نوروزی اعمال شده است.telegramestenadnews

نظر دادن

dba

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار