\

mehrranggraphic

madrese504465

 

اسدالله جولایی:43درصد کل زندانیان غیرعمد کشور ، ورودی 3 ماه اول 95 هستند

  • کد خبر: 2199
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه, 06 مرداد 1395

سید اسدالله جولایی مدیر عاملی ستاد دیه کشورگفت: از پنجم فروردین تا ابتدای تیر ماه سال جاری تعداد چهار هزار و 296 نفر با حکم قضات محکام قضایی وارد زندان های کشور شده اند که این عدد 43 درصد آمار کل زندانیان غیرعمد می باشد.

مدیرعامل ستاددیه کشور گفت: هم اکنون نه هزار و 953 زندانی جرایم غیرعمد در کشور تحمل حبس می کنند که 43 درصد این افراد از ابتدای سال جاری روانه زندان شده اند. وی ادامه داد: هرچند تعداد12 هزار و 700 نفری بدهکاران دیه و محکومان مالی جرایم غیرکلاهبرداری از نیمه خرداد ماه سال جاری تا به امروز به عدد 9 هزار و953 نفر کاهش یافته است، اما حضور ناخواسته همین جمعیت چند هزار نفری در ندامتگاه های کشور یک معضل بزرگ ملی است.
جولایی تنها یک درصد محکومان غیرعمد را مرتبط به ورودی های سال 90 و پیش از آن اعلام کرد و گفت: ابقای این مددجویان در حبس و اطاله رسیدگی به فرآیند آزادی آن ها بیشتر به دلیل تعدد جرایم عمد و غیرعمد در پرونده این افراد بازمی گردد.
وی در ادامه بیان کرد: ستاددیه طبق اساسنامه مدون خود تا پایان مدت حبس کیفری محبوسان، حق ورود به پرونده هیچ زندانی ولو بی ‎بضاعت را ندارد، چرا که رسالت این مجموعه حمایتی تنها معطوف به آزادی آبرومندان دربندی می باشد که با دریافت تسهیلات ستاددیه زمینه استخلاص آن ها از زندان حتمی است.
رئیس ستاد دیه کشور، در تفکیک موعد ورود به زندان محکومان غیرعمد گفت: در حال حاضر 39 درصد موجودی زندانیان جرایم غیرعمد ما که رقم عددی آن ها قریب به سه هزار و800 نفر می شود، از ورودی های سال گذشته تشکیل داده است و به طور دقیق 17 درصد از حاضرین به خواب (محکومان حاضر درزندان ها) موجود را هم ورودی سال های 91 تا 93 شامل می شوند.telegram estenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار