آخرین وضعیت مرز‌ خسروی| بازگشایی مرز صحت ندارد \

آخرین وضعیت مرز‌ خسروی| بازگشایی مرز صحت ندارد

  • کد خبر: 219519
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: شنبه, 13 مهر 1398

استناد نیوز ــ سخنگوی ستاد اربعین استان کرمانشاه با اشاره به آخرین وضعیت بازگشایی مرز خسروی گفت: منتظر اعلام نظر دولت عراق در مورد تأمین امنیت زائران هستیم.

 

به گزارش استناد نیوز، مسعود بهرام‌نژاد با ابراز اینکه "ما منتظر اعلام نظر دولت عراق در مورد تأمین امنیت زائران هستیم" اظهار داشت: این که امروز یا فردا مرز خسروی بازگشایی می‌شود شایعه است و مردم باید خبر را از منبع موثق آن پیگیری کنند.

سخنگوی ستاد اربعین استان کرمانشاه با بیان اینکه "ما منتظر نتیجه اقدامات طرف عراقی هستیم" گفت: یک ساعت یک‌بار در حال پیگیری موضوع هستیم و مسئولان امنیتی عراق هم در این رابطه به ما اعلام کرده‌اند که نتیجه نهایی را به ما اطلاع می‌دهند.

وی با تصریح به اینکه "تاکنون از سوی عراق گزارشی مبنی بر تأمین امنیت همه‌جانبه مرز به ما اعلام نشده است" افزود: آنچه محرز ‌و مشخص است تلاش و پیگیری مسئولان برای تأمین امنیت در عراق است و مرز خسروی اکنون باز است ولی ما زائر را تا تأمین امنیت صددرصد از این مرز نمی‌توانیم به عراق اعزام کنیم.

بهرام‌نژاد با بیان اینکه "زمانی که مسئولان عراقی به ما اطمینان بدهند که زائران ایرانی از امنیت و سلامت برای تردد برخوردار می‌شوند ما زائران را از مرز خسروی اعزام خواهیم کرد" اضافه کرد: در صورتی که امنیت تضمین نشود حتی یک زائر ایرانی از مرز خسروی به‌سمت عتبات عالیات اعزام نخواهد شد و در شرایط کنونی هیچ زائر ایرانی هم در مرز خسروی نیست که معطل مانده باشد.telegram estenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار